Stavba relaxačního centra v Chomutově na první pohled nevypadá, že se tam v sobotu zřítila část střechy. Normálně tu pracují desítky dělníků, jezdí náklaďáky, nad stavbou se otáčejí jeřáby, prostě běžný stavební cvrkot…

Jenže část, kde k neštěstí došlo, je stále uzavřená a dělníci tam nesmí. Ze silnice místo není vidět, protože je uprostřed obvodových zdí. Se zřícenou střechou se zatím nehýbalo, stavební firma jen do oken dala velké plachty, aby nebylo dovnitř vidět.

Jak moc to stavbu zdrží? To záleží na tom, co se vlastně stalo. A to ještě nikdo neví. „Nedokážu říct, jaký vliv to bude mít, dokud všechno neposoudí znalci a statici a nerozhodnou, co s tím dál - jaké budou nutné úpravy nebo opravy,” říká hlavní stavbyvedoucí Petr Augusta.

Také proto zůstávají zřícené nosníky a plechová střecha na místě. Později se bude muset rozhodnout, zda půjde vytáhnout celá konstrukce nebo ji budou muset technici rozřezat a vytahat po částech.

Tři zranění dělníci, které padající střecha zranila, jeli hned po ošetření domů. Jeden však zůstává ve vážnějším stavu v nemocnici.

Konstrukce se propadla ve chvíli, kdy na ní dělníci začali lít beton. Šlo o základ střechy nad budoucím malým bazénem. V sobotu na místě zasahovali kromě policistů a hasičů i záchranáři se psy, aby mohli vyloučit, že pod troskami neuvízl ještě někdo další.

Podle všeho stojí za neštěstím lidská chyba, policisté totiž případ vyšetřují jako ublížení z nedbalosti.