Odsouzenci z všehrdské věznice pilně nacvičují songy Michala Davida a dalších známých zpěváků a k tomu pilují taneční figury pro veřejnou kulturní akci Zpívající fontána. Uskuteční se za dva týdny ve vězeňském autoparku a její výtěžek půjde na charitu. „Vystupovat na ní budou tři hudební skupiny, které si připravily známé populární skladby, a jedna taneční skupina," přiblížila mluvčí věznice Bronislava Vetešníková.

Zpěváci a tanečníci pocházejí hned z několika věznic – kromě té všehrdské také z Nového Sedla, Liberce, Rýnovic, Stráže pod Ralskem a Bělušic. Z jejich rukou také pocházejí výrobky, které si může veřejnost na akci koupit a podpořit tak čerstvě propuštěné po výkonu trestu. Výtěžek totiž poputuje ve prospěch chodu komunitního domu svatého Dismase v Kamenici, kde nedávní odsouzenci nacházejí šanci na nový start do života.

Akce, kterou zaštítila Oblastní charita Česká Kamenice, se uskuteční 4. června od 10 hodin. Program bude obohacen o živelné africké tance chomutovské taneční a hudební skupiny Taratibu. Na místě lze zakoupit občerstvení, vstupné je zdarma.