„Zlatíčko, já bych vám dal zlatý bazer (bzučák, který posílá rovnou do finále), ale nedám, vy ho nepotřebujete.“ Tuto poklonu vysekl zpěvačce s kytarou Jaro Slávik. Slova obávaného porotce show Česko Slovensko má talent patřila Adéle Radimcové ze Svahové v Boleboři. Spolu s ní si je vyslechly také statisíce diváků u obrazovek slovenské TV JOJ. Na Primě bude k vidění dnes, v pátek 14. září.

Po tom, co zazpívala píseň, kterou sama složila a zahrála na kytaru, vstali a aplaudovali nejen diváci ve studiu, ale i porota. „Hotová zpěvačka. Hotovo! Konec!“ okomentoval moderátor David Gránský. „Každý by chtěl farmářku z kytarou,“ dodal s blaženým úsměvem porotce Jakub Prachař. Adéla totiž prozradila, že její rodiče chovají na horách krávy a ona jim s nimi pomáhá.

Zdroj: Youtube

Česko Slovensko má talent 2018 - Adéla Radimcová  Zdroj: YouTube.com/Česko Slovensko má talent

Pětadvacetiletá Adéla se přitom původně zařekla, že do žádné soutěže tohoto typu nepůjde. Zpražil ji totiž výsledek vystoupení v Superstar, kde zkusila štěstí ve svých patnácti a neuspěla. „Kdyby nebylo mé kamarádky Nikol Eckardtové, tak v Česko Slovensko má talent nejsem. Přijela v neděli v šest ráno, bouchala na barák. Nezájem. Jedeme,“ směje se Adéla tomu, jak se dostala na první casting v Ústí nad Labem.

Z čeho měla strach? „Nejvíc jsem se bála toho, že mi řeknou něco špatného. Srazilo by mě, kdyby řekli ´hele, jsi marná. Vůbec nevíme, proč učíš zpěv a kytaru´. Pak bych to mohla zabalit,“ prozradila Adéla.

Tréma klepala bradou

Pak už následovala Bratislava a vystoupení, které zaujme diváky ve slovenské i české televizi. I když byla na obrazovkách vidět sebevědomá dívka, přiznává, že se na ní podepsala tréma. „Strašně se mi klepala noha a brada, říkala jsem si, že to určitě všichni vidí,“ dodává Adéla se smíchem.

Původně měla v plánu zazpívat Perfect od Eda Sheerana. Když ale v rozhovoru s porotci prozradila, že si písně píše sama, Jaro ji vyzval, ať nějakou předvede. „Neměla jsem v plánu zahrát vlastní autorskou, to se rozhodlo, až když jsem stála na pódiu. Protože se víc líbila, nakonec v televizi ukázali jen tu,“ vysvětlila.

Zdroj: Youtube

Ed Sheeran - Perfect  Zdroj: YouTube.com/Ed Sheeran

Videa Adéla sdílela na facebooku, kde se jí také sešla spousta gratulací. Jsou i na Youtube. Během jediného večera tam naskočilo 25 tisíc sledování. „Je to neuvěřitelný pocit, že fakt někdo sleduje mé písničky,“ stále se obává uvěřit.

Jak sama říká, žije svůj sen. „Mám vše, co jsem kdy chtěla. Pro mě je důležité, aby kolem mě byli pozitivní lidé a abych měla možnost ukazovat, co mě baví a tím se i částečně živit. To, že jsem postoupila v soutěži, byla jen třešnička na dortu a důkaz, že to, co dělám, dělám i nějakým způsobem dobře,“ dodala rozesmátá hudebnice.

Úspěch v soutěži ale v případě Adély není žádnou náhodou. Jako předskokanku si ji letos v březnu vybrala skupina Chinaski, takže stanula sama a s kytarou před zhruba pětisethlavým publikem.

Už ve dvanácti letech zpívala například na jirkovské Hornické pouti před vystoupením Heleny Zeťové. Na rockové scéně tam bude zpívat a hrát i v sobotu, kdy pouť slaví padesát let. Její vystoupení začíná ve 14 hodin. Předtím vystoupí také v 10 hodin spolu se svou kapelou Catchfly.

Adéla Radimcová pochází z Jirkova, dnes žije na Svahové. Je učitelkou angličtiny, informatiky, výtvarné a hudební výchovy na 4. Základní škole v Jirkově. Ve svém volném čase učí děti zpěvu a hře na kytaru. Své písně, které jsou často o lásce a vždy mají příběh, dokáže složit během pouhých deseti minut.

Hornická pouť je největší jirkovská akce.
Zagorová i Olympic. 50. ročník hornické pouti zve do Jirkova na hudební esa