Stále váháte a nevíte, kam se vydat o víkendu? Připravili jsme pro vás tradiční přehled nejzajímavějších akcí, který může vašemu rozhodování pomoci. Je libo výlet do pohádky? Nebo snad dáváte přednost protažení těla a utřídění mysli? Nadcházející volno přináší každému něco.

Projeďte se mezi loupežníky

Loupežníci, víly, sultán a Šeherezáda, permoníci a spousta dalších. Chomutovský zoopark opět ožije tajuplnými bytostmi, na projížďku do Pohádkového safari se můžete vypravit již dnes večer. „Lidé nemusí mít obavy, jízdenky jsou stále k dispozici," hlásí vedoucí propagace Martina Pelcová a svá slova upřesňuje, „co se dneška týká, jsou to časy spíše pozdější. Tak kolem deváté hodiny večerní. Na zítřek už je ale situace lepší, tam je výběr rozmanitější."

Pro návštěvníky, na které by se přesto nedostalo nebo by jim nevyhovoval čas, připravil zoopark zajímavou novinku. „Kromě Safari expresu a Lokálky Amálky bude jezdit ještě povoz tažený koňmi. Z pochopitelných důvodů nebude zajíždět mezi zvířata, o pohádku ale cestující ochuzeni nebudou," vysvětluje Pelcová.

A kdy se na dobrodružnou výpravu nachystat? Celá akce začíná dnes i zítra přesně v 18 hodin, vozy budou od restaurace Tajga vyjíždět každou půlhodinu až do nočních 23 hodin. Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji na pokladně zooparku (od silnice č. 13), od 17,30 pak u vstupu ze směru od Kamencového jezera. Cena je 100 korun za osobu.

„Obnaženi" láká na koncerty a workshopy

Další akcí, kterou můžete během víkendu navštívit, bude festival Obnaženi. Jedná se o souvislou přehlídku uměleckých či sportovních workshopů, výstav a koncertů. První z nich, workshop Capoeiry, se rozbíhá již dnes v 17 hodin v sále Střediska kulturních a knihovnických služeb, pokračovat bude na stejném místě i zítra od 11 hodin a bude zaměřen na zvládnutí základů tohoto tanečně bojového umění.

V sobotu proběhne oficiální zahájení festivalu otevřením umělecké vernisáže ve sklepě pod čajovnou Alibaba (v 19 hodin). Svá díla tady představí například Dan Černý, Josef Šporgy či malířka Jana Nuslauerová. Od 20 hodin pak v zahrádce čajovny zahraje kapela Kopakabanos.

V neděli na dvanáctou hodinu se můžete vypravit do knihovny na další z připravených workshopů. Pod příznačným názvem Koko jóga tady proběhne ilustrační hodinka a půl relaxačních, dechových a fyzických technik. Organizátoři doporučují pohodlné oblečení a podložku s sebou.

Festival Obnaženi poběží i v průběhu celého dalšího týdne, kompletní program najdete na stránkách www.obnazeni.cz. Vstupné na workshopy je dobrovolné, vybrané příspěvky budou použity na organizaci akce, cestovné a materiál.

Kam a kdy ještě můžete vyrazit?

Chomutov (Hřebíkárna)

* Pátek, 9. srpna od 19:30

* Koncert Wabiho Daňka

* Vstup: 200 korun

Chomutov (nám. 1. máje)

* Sobota, 10. srpna od 8:00

* Farmářské trhy

Chomutov (Palackého 86)

* Sobota, 10. srpna od 10:00

* Vernisáž „V rukou Tvých jsou časové moji" hudebního skladatele Antona Enderse (výstava potrvá do 19. září)

Chomutov (Na Kočičáku)

* Sobota, 10. srpna od 10:00

* Otevření muzea čs. opevnění z let 1936 1938

Klášterce nad Ohří (galerie Kryt)

* Pátek, 9. srpna od 17:00

* Vernisáž „Letní okouzlení obrazy" malířky Šárky Mrázové Cagliero (výstava potrvá do 2. září)

Klášterec nad Ohří (zámek)

* Pátek, 9. srpna od 18:00

* Večer pod lampiony s Krušnohorskou veselou muzikou

* Vstup: 60 korun

* Sobota, 10. srpna od 19:00

* Z (po)hádky do(po)hádky divadelní klauniáda pro dospělé

* Vstup: 60 korun

Kadaň (Františkánské zahrady)

* Neděle, 11. srpna od 14:00

* Koncert lidově-country-folkové kapely Úlet

* Vstup: 30 korun

* Neděle, 11. srpna od 16:00

* Divadelní představení klasická pohádka pro děti „Popelka" (vystoupí Divadlo Ve Tři)

* Vstup: 30 korun