Podívat se na vlka či kunu, projet se Lokálkou Amálkou, nebo si jen udělat hezkou procházku. V loňském roce přišlo do chomutovského zooparku téměř dvě stě čtyřicet tisíc lidí.

Loňská sezóna tak byla pro zoopark mnohem úspěšnější než předchozí, kdy přišlo o dvacet tisíc lidí méně. Rok 2009 znamená úspěch i vůči předchozím letům, jde o druhou nejvyšší návštěvnost za posledních třináct let, tedy od doby, kdy se počet příchozích přesně počítá. Rekord zatím stále drží rok 2007, kdy branami přírodního areálu prošlo více než čtvrt milionu návštěvníků.

V posledních šesti letech si cestu do zooparku každý rok nacházelo více a více lidí, každý rok, vyjma loňského, jejich počet stále stoupal.
Jaký bude letošek, lze těžko odhadnout. Velký vliv má počasí především při velkých akcích jako je Den Země, Den dětí či Den zvířat. Je možné, že návštěvnosti pomůže i jubileum, zoopark totiž letos slaví 35 let od založení.

Kolik návštěvníků prošlo branami zooparku.

Ředitelka zooparku: Asi nám pomohla i krize

Chomutov – Šéfka zooparku Iveta Rabasová byla na zvýšenou návštěvnost hrdá. Položili jsme jí pár otázek.

Jak si vysvětlujete téměř rekordní návštěvnost?
Lidé asi i kvůli krizi přehodnotili způsob trávení volného času, více využívají tuzemské cíle. Třeba německých turistů ubylo, dříve se tu němčina ozývala mnohem častěji, teď skoro vůbec. Prodali jsme i více permanentek, ale procentuálně zůstává podíl „platících“ a lidí s permanentkou stejný.

Co přilákalo nejvíce lidí?
Akce, co jsme pořádali, byly standardní. Více dětských návštěvníků přišlo na akce pořádané ekocentrem, asi tak tři tisíce.

Kteří lidé k vám chodí nejčastěji?
Sociologický průzkum jsem si nedělali, ale možná uděláme. Řekla bych, že je to průřez, samozřejmě hodně chodí rodiny s dětmi.