Může to být výjimečný dárek k Mikuláši nebo milé překvapení na vánočním stromku. Každopádně to bude navýsost originální vánoční výzdoba pro všechny, kteří mají chomutovský zoopark rádi. „Nechali jsme vyrobit celkem pět druhů vánočních ozdob s konkrétními zvířaty. Máme charzu, medvěda, makaka, rysa a plameňáka,“ vyjmenovává jednotlivé náměty ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Koule jsou mléčně bílé a zvířata jsou na nich malována ve stejném grafickém provedení, v jakém je znají návštěvníci z informačních tabulí v areálu. Na druhé straně koulí je pak zlatý nápis symbolizující logo chomutovské zoologické zahrady.

Zvířata v chomutovském zooparku můžete sledovat i přes webkamery.
Charzy až do obýváku! Zvířata v zooparku můžete sledovat i přes webkamery

Zoopark nechal ozdoby vyrobit ve firmě z nedaleké Krupky, která se výrobou ručně foukaného skla zabývá již tři desítky let. „Stále se poohlížíme po něčem, co naše příznivce potěší a nadchne. Myšlenka na vlastní edici vánočních ozdob si nás okamžitě získala a doufáme, že udělá radosti i našim návštěvníkům,“ dodává k originální předvánoční novince Věra Fryčová.

Zoopark nechal vyrobit několik stovek koulí v pěti zmíněných druzích, jedna ozdoba stojí 230 korun. K dostání jsou klasicky v zooshopu, ale také přímo na pokladnách. „Nechtěli jsme nutit ty, kteří si jen chtějí koupit naše ozdoby, aby si museli k tomu platit ještě vstupenku do areálu,“ vysvětluje vstřícný krok ředitelka. Zoopark očekává o svou vánoční novinku velký zájem, proto zájemcům doporučuje ozdoby zakoupit co možná nejdříve.