Branami zooparku prošlo během roku 289 123 návštěvníků, což je skutečně nejvíc v historii. Poslední rekord byl zapsán před osmi lety, kdy dosahoval čísla 259 252. „Mám z toho ohromnou radost. Pro mě je to ten nejpříjemnější důkaz, že se nám daří zoopark rozvíjet správným směrem a návštěvníci to vnímají stejně a rádi se k nám vracejí,“ okomentovala potěšující výsledek ředitelka zooparku Věra Fryčová.

Velkým lákadlem se pro návštěvníky stalo medúzárium, které zoopark otevřel jako jediná zoo v České republice na začátku loňského roku. V osmi akváriích tam ukazuje na dvě stě medúz. Na vyšší návštěvnosti se ale příznivě podepsaly také úspěšné odchovy. Historicky poprvé se zooparku podařil odchov plameňáků růžových a velkým tahákem bylo roztomilé mládě pandy červené.

Vysoké návštěvnosti si všimli i v Centru výzkumu geografie volného času při Univerzitě Karlově, kde statisticky sledují v celorepublikovém měřítku. „Na počátku roku je zcela evidentní nárůst díky medúzám, ale velmi pěkně se držel opravdu po celou sezonu, což v žádné jiné české zoologické zahradě nebylo,“ potvrdil odborný pracovník Lukáš Nekolný.