„Pohoršilo nás to. Nechápali jsme, jak si někdo vůbec mohl dovolit okrást děti o velikonoční výslužku,“ nastínila mluvčí městské policie Kateřina Krellerová. „Když kolega přijal oznámení, rovnou se na nás obrátil, jestli máme možnost sehnat dětem náhradu. Byli jsme připravení se na ni složit, shodou okolností jsme tu ale měli připravené krásné balíčky s vestičkami, přívěsky a reflexními pásky, které dokonce početně odpovídaly. Tak jsme je hned do školky odvezli,“ dodala mluvčí.

Jak doplnil zástupce ředitele Městské policie Chomutov Jiří Vaníček, strážníci se o krádeži dozvěděli zrovna v době, kdy se společně se státní policií účastnili taktického cvičení na chomutovské střední škole ESOZ kvůli simulovanému útoku aktivního střelce.

Cvičení zásahu proti aktivnímu střelci na Střední škole ESOZ v Chomutově.
Policie cvičila v Chomutově zásah proti aktivnímu střelci. Pomohli jí studenti

Dobrý skutek strážníků neponechala ředitelka školky Jana Pézrová bez patřičné reakce. „Včera jsem měla já i naše děti možnost poznat dvě tváře člověka. Tu zlou, bezohlednou nám předvedl neznámý pachatel, který využil nestřeženého okamžiku a ze zavřené školní zahrady ukradl dětem balíčky z velikonočního pokladu, který na děti čekal po splnění úkolů Velikonočního zajíčka,“ napsala řediteli městské policie. „Tu druhou, empatickou a laskavou nám ukázali vaši zaměstnanci, kteří po mém ohlášení události nejen, že se snažili zjistit pachatele, ale hlavně sami se nabídli s dárkem pro děti," doplnila.

Ředitelka očekávala, že se bude jednat spíše o drobnosti jako jsou samolepky či omalovánky, strážníci ale přijeli s velkou krabicí, ve které byl pro každé z dětí balíček plný překvapení. „Samozřejmě vůbec nejde o velikost daru, ale o to nádherné gesto, udělat dětem radost po tom, co zažily tak velké zklamání,“ ocenila ředitelka Pézrová.

Mohlo by vás zajímat: Parádní operační sály i recepce. A řád. Chomutované hodnotí novou část nemocnice

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová