Na speciálním fantomu si v obchodním centru ženy mohou vyzkoušet, jak se samovyšetření provádí a také jak poznat, když se v prsu nachází něco, co tam nepatří. Praktické zkušenosti i užitečné rady od odborníků zde mohou získat denně od 10. do 18. hodiny, až do soboty 24. října.

„Pravidelné samovyšetření není o hledání nemoci, ale získání jistoty, že jsme zdravé," vysvětluje ředitelka obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius Michaela Tůmová a doplňuje i další možnosti, jak se dozvědět informace o správném postupu samovyšetření: „Naše speciální aplikace pro mobilní telefony nabízí nejen postup krok za krokem, ale je především praktickým pomocníkem, který ženy upozorní, že teď je ta nejlepší doba najít si deset minut na samovyšetření."

Vznik projektu Ruce na prsa iniciovaly před časem samy dívky, které měly rakovinu prsu a chtěly poukázat na výskyt tohoto závažného onemocnění také u mladých žen. Ty, které našly odvahu a podělily se o svůj příběh, zachytila fotografka Petra Ficová a už od samého začátku doprovází tuto kampaň. Od jejího začátku v roce 2013 se obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius podařilo naučit samovyšetření více než 6000 žen.

Více na www.rucenaprsa.cz.

Věděli jste, že√ až 30% případů rakoviny prsu odhalí partner?
√ ročně se počet diagnostikovaných případů zvyšuje až o 7000?
√ 2 miliony žen mezi 20 45 lety ještě nespadá do pravidelného mamografického screeningu?
√ muži tvoří 1% všech karcinomů prsu?
√ karcinom prsu v těhotenství zhoršuje prognózu celkového přežití o 3%, ale v době kojení až o 48%?
√ pokud překonají hormonálně závislý karcinom prsu starší dámy, většinou se dožívají vysokého věku ve velmi dobrém stavu?