Soutěž Hubněte s Chomutovským deníkem se úspěšně rozjela. Trojice vybraných soutěžících má za sebou první týden. Během těchto krušných dní musely ženy od základů překopat své dosavadní denní zvyky a návyky.

Potýkaly se nejen s dřinou na cvičících strojích, ale musely se také vzdát některých svých oblíbených jídel a do svého jídelníčku zařadit nové potraviny.


Lea: Snažím se cvičit každý den


Paní Lea je usměvavá osmatřicetiletá učitelka v mateřské školce. Do hubnutí se opravdu obula a cvičí každý den. ,,Snažím se každý den zajít do Tigeru,“ svěřuje se. „Byla jsem už na běžícím pásu, v posilovně a na Zumbě, což je nějaký taneční styl cvičení. Je fajn, protože tancuji ráda. Čeká mě ještě pilates. Pokouším se to hodně střídat. Doma mám eliptical, tak se ještě snažím o večerní běhání,“ popisuje svůj tréninkový plán paní Lea.

Vyzkoušela také Hoodia sprej, co od Deníku dostala. ,,Opravdu to potlačuje hlad, ale jen ten menší. Jestli to potlačí i mou mlsnou pusu, to ještě nebyla příležitost vyzkoušet,“ směje se. „Když teď pravidelně jím, tolik mě mlsná nehoní. Určitě ho budu prozatím využívat hlavně odpoledne a večer, protože je to pro mě problematický čas,“ dodává ke své zkušenosti s Hoodia přípravkem na hubnutí paní Lea.

S novým jídelníčkem je velmi spokojená, ale rodina s ní nová, zdravá jídla jíst nechce. ,,Nový jídelníček mi problém nedělá. Přibylo mi tam celozrnné pečivo, které mám ráda, zelenina a ovoce, také luštěniny a ryby. Výživový poradce Martin Matouš mi vyhodil z předešlého jídelníčku přílohy, ale to mi nijak moc nevadí,“ vyjmenovává nové potraviny paní Lea.


Kateřina: Manžel cvičí se mnou, dcera nám to počítá


Třicetiletá sportovně založená maminka dvou dětí touží po své bývalé postavě a snaží se proto dělat maximum. Oporu našla i ve svém manželovi, který začal cvičit s ní.

,,Zatím jsem se s trenérem naučila posilovací cviky na břicho a vnitřní břišní svaly a pak protahovací cviky. Obojí praktikuju zatím doma a pocity mám zatím výborné,“ září Kateřina. „Manžel se dokonce přidal a posiluje bříško se mnou a starší dcerka nám to počítá. Je to fakt sranda. Chystám se vyzkoušet Flexi-bar. Můj osobní trenér Jiří Rendl mi ho vřele doporučil, protože tam posílím jak břišní, tak hlavně pánevní svaly, což po porodu potřebuju jako sůl,“ s úsměvem povídá o svém cvičení paní Kateřina.

Hoodia sprej bohužel paní Kateřina nemůže vyzkoušet sama, tak by ho ráda otestovala na svém manželovi. ,,Sprej jsem nevyzkoušela, protože jsem po pečlivém prostudování příbalového letáku bohužel zjistila, že se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy. Takže zkouším zlomit manžela, aby to vyzkoušel za mě, ale zatím bez úspěchu.“

Na nový jídelníček si paní Kateřina bude muset zvykat. ,,Jídelníčkem se zatím tím prokousávám a budu dávat dohromady nákupní seznam.“


Martina: Jídlo bez přílohy? To je divné


Svérázná čtyřiadvacetiletá studentka ekonomie to má ze všech soutěžících nejtěžší. Bojuje s kily nejen pro hezčí postavu, ale také pro zdraví. , „Zatím jsem byla jen na běhacím pásu, protože se mi můj trenér ještě neozval, aby mi řekl, co a jak mám cvičit. Ještě jsem byla na zumbě a fitboxu. Zatím to jsou věci, co mě baví a relativně mi jdou. Pocity ze cvičení mám zatím pozitivní a doufám, že na konci se to nějak projeví,“ doufá slečna Martina.

S novým jídelníčkem na rozdíl od cvičení spokojená není. „Výživový poradce Martin Matouš mi vyhodil přílohy jako například brambory a rýži. Místo toho mám jíst zeleninu. Jídlo bez přílohy mi připadá divné,“ ošklíbá se trochu slečna Marina. „Mám jíst víc masa, nejen k obědu, ale i k večeři. Přibyl mi tam šmakoun, to je takový nízkokalorický zdroj bílkovin, které teď nejvíc potřebuju.“

Podle slečny Martina Hoodia chutná jako kapky do krku. ,,Chutná to jako kapky na bolest v krku smíchaný s mentolem, Vzpomenu si na něj, tak dvakrát denně. Asi trošku funguje, nemám potřebu jíst, tak moc jako předtím, ale nejsem si jistá, jestli to udělal sprej, nebo něco jiného,“ přemýšlí nad účinkkem spreje slečna Martina.