Osmatřicetiletý jezdec na sněžném skútru zřejmě na sjezdovce Klínovec sever nezvládl řízení a skončil v bezvědomí pod svým strojem.

Přesně v sedm hodin nehodu krušnohorské Horské službě ohlásili pracovníci dispečinku linky 155. „Shodou okolností byli naši záchranáři připraveni v garáži s veškerou výstrojí, takže jsme u zraněného byli během velice krátké doby," popsal zásah náčelník Horské služby Krušné Hory Miroslav Güttner. Jakmile záchranáři dorazili, museli nejdřív muže vyprostit, ihned poté začali s ošetřením. Měli podezření na mnohá vnitřní zranění, ale na zraněném nebylo nic vidět. Byl ovšem v bezvědomí a bez známek srdeční činnosti.

Horští záchranáři nasadili defibrilátor a začali s resuscitací. Během následujících pěti minut na místo dorazil i sanitní vůz Rychlé zdravotnické pomoci se sestrou. Po nějaké době pak samostatně přijela i lékařka. Záchranáři pokračovali s její asistencí v resuscitaci až do tři čtvrtě na osm, ale evidentně byla zranění neslučitelná s životem. Lékařka byla proto nucena konstatovat smrt "I když v jednu chvíli se zdálo, že se podaří srdeční činnost obnovit," litoval náčelník.

Okolnosti tragické nehody nyní šetří Policie ČR. „Nevíme sice, jak konkrétně k této nehodě došlo, ale upozorňuji návštěvníky hor, že sněžný skútr není hračka. Jedná se o stroje těžké, které rychle reagují na jakýkoliv podnět a v rukou nezkušeného jezdce pak může lehce dojít k ohrožení života jeho i ostatních kolem," varoval náčelník Güttner.