„Tak i nám se narodilo více dětí, chceme předejít tomu, že bychom je nemohli do školek vzít,“ podotýká starosta Jiří Kulhánek.


Stavba nové školky se podle něho nevyplatí a je zbytečná. „Dělat novou je nesmysl, protože babyboom poklesne, přijdou slabší ročníky,“ má jasno starosta. Místo novostavby město nechá opravit byt školníka ve fungující školce na Podlesí. Neznamená to, že by se ze školníka stal kvůli dětem bezdomovec, jde o bývalý byt, který je nevyužívaný.


Do oprav se dělníci pustí příští rok, vše mají stihnout tak, aby děti do třídy mohly v novém školním roce. Poté, co počet dětí opět klesne, využije školka třídu například pro děti s poruchami učení. Kapacita nového prostoru bude přes dvacet dětí.


Pro některé děti, které by rodiče chtěli dát do školky už od ledna a nečekat na začátek školního roku, přibudou další místa na 1. mateřské školce v Kadani. Tam již rekonstrukce proběhla a školka by měla pokrýt potřeby Kadaňáků.


V sousedním Klášterci naopak školky slučují, ale jde jen o formálitu. „Rodiče ani děti se nemusí obávat o svou školu, v podstatě zůstanou obě školy zachovány, jen je bude zastřešovat jedno ředitelství,“ infomovala tajemnice úřadu Lenka Antolová. Ředitelka MŠ odchází do důchodu, kvůli úspoře město novou hledat nebude.