Chomutov – A znovu byty. V Chomutově vyroste další rezidence.

Okolo toho domu denně projedou stovky aut. Název Kostelní ulice nikomu moc neřekne, možná ani to, že jde o bývalý mlýn na Chomutovce.
Ale kdo kdy zavítal ke kinu Oku, kostelu sv. Barbory nebo hotelu Český dům, zná ho. Zasazený tmavý dům ve svahu, spíše ruinu, utlačuje frekventovaná silnice na Domovinu a dříve hlavní spojnice Chomutova s Německem.

Dlouholetá ruina na hlavní silnici
Má zazděná či zamřížovaná okna, dlouho dělal městu ostudu. Po letech se v něm však probudil život, minulý týden jej dělníci vyklidili a vyvezli tuny sutě a odpadu. Když se kouknete skulinou v okně dnes, uvidíte jen dřevěný krov a obvodové stěny. Zbytek je pryč, včetně stropů.
Bývalý mlýn ale nezůstane „vykuchaný“ příliš dlouho. Zanedlouho z něj bude zbrusu nový bytový dům. Společnost Miastav, která v Chomutově postavila například rezidenci Čechovka, z ruiny vybuduje nové byty. Projekt se jmenuje Mlynářka a do bytů by se nájemníci mohli stěhovat už na podzim letošního roku.

Aspoň tak je psáno na internetových stránkách. „Teď se to trochu zkomplikovalo, něco se nelíbilo hasičům, také musíme vést kanalizaci jinudy, než jsme předpokládali,“ říká Jaroslav Váňa z Miastavu. Připustil, že se stavba o něco zpozdí, takže podzimní termín firma asi nestihne.
Třináct bytů, i za dva miliony

Mlynářka nabídne Chomutovákům třináct nových bytů v šesti podlažích, od 1+kk až po 4+kk. Případní kupci zaplatí za jednopokojový byt přes sedm set tisíc korun, za čtyřpokojový téměř dva miliony korun. Nejdražší je třípokojový, ale nejrozlehlejší byt v nejvyšším šestém podlaží pod střechou, vyjde na dva miliony tři sta tisíc korun.

Podle internetových rezervací si Chomutováci zatím zamluvili čtyři byty.
A jak firma vyřeší přístup do domu? Nyní takřka o dveře domu škrtají blatníky projíždějících aut. Lidé budou zajíždět do garáží přímo ze zatáčky, další parkoviště firma postaví vedle. „Dům bude také průchozí,“ dodává stavitel Váňa. Bude tak možné se do něho dostat z Lipské ulice, tedy od hotelu Český dům.