Chomutováci se dočkali. Dnes ve tři hodiny odpoledne otevře obchodní centrum, o kterém se mluví víc než o blížících se volbách. Bývalý Prior, dnes Chomutovka.

Lidé jsou natěšení nejen proto, že byli do Prioru zvyklí chodit, ale také proto, že řadu z nich zklamal nedaleký Central. A tak do Chomutovky vkládají své nákupní naděje. „O to to máme těžší,“ přiznal včera Radovan Pilich z firmy Spectrum stores, které obchodní dům patří.

Zatímco některé obchody už včera vypadaly, že klidně mohou otevřít, jinde teprve montovaly regály. Ve většině krámů už ale spíš upravovali vystavené zboží, vytírali nebo leštili výlohy.

Otevření Chomutovky, která je vytvořená pasážově po vzoru velkých obchodních center, s sebou přinese nejen nákupní šílenství ale také třídenní kulturní program. Dnes (ve čtvrtek) od tří hodin vystoupí Dara Rolins, Gabriela Partyšová a připraven je i ohňostroj. V pátek a v sobotu pak program začíná také vždy ve tři hodiny odpoledne. Zahrají třeba Marek Ztracený, Lucie Revival, Tomáš Klus nebo Helena Zeťová. Připravena je také spousta akcí pro děti.

Prodejny

Tesco, CCC boty, Drogerie Teta, Bux knihy, lékárna Dr. Max, Lagarto Café, pekárna Paneria, květiny Stemprok, vinotéka, tabák Peal, bižuterie RB, Tipsport, Česká pošta, Takko, Gate, Orsay, Tally Weijl, Kara Trutnov, parfumerie Fann, Top Time, HB Helena, Euronics, Apollo Sport, hračky Dráčik, Scanquilt, dětský koutek a další.

Obchodní plocha zabírá 10 tisíc metrů čtverečních ve třech patrech. K dispozici je 140 parkovacíc míst na krytém i venkovním parkovišti.