Celníci při kontrole na dálnici D8 u Řehlovic zastavili nákladní vůz Iveco Daily českého dopravce. Převáželo celkem 370 kilogramů masných výrobků.

„Při kontrole nákladového prostoru jsme nalezli v papírových krabicích různé druhy drůbežího masa. Vozidlo ale nebylo vybaveno chladírenským zařízením. K masu řidič ani nepředložil žádné doklady, jen uvedl, že zboží naložil někde u Prahy a má ho dovézt do Chomutova a Ústí nad Labem,“ sdělil k případu Jiří Nejedlý, mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj.

Replika a nože, které zajistili chomutovští strážníci.
V maskáčích a s opaskem na pistoli vyhrožoval mladík Chomutovanovi

Přivolaní inspektoři Krajské veterinární správy na místě určili, že se jedná o 324 kilogramů kuřecího masa, 30 kilogramů kachního masa a 3 kilogramy krevet. Znehodnotili je modrou barvou a nařídili jejich likvidaci v kafilerii.

Šofér navíc musel vysvětlovat ještě další prohřešek, a to překročení nejvyšší povolené hmotnosti vozidla. Kontrolní váhy naměřily přetížení o 1050 kilogramů.  „Za tento přestupek celníci uložili řidiči na místě pokutu ve výši devět tisíc korun a nařídili mu přeložení vozidla před dalším pokračováním v jízdě,“ doplnil mluvčí Nejedlý s tím, že spolupráce mezi Celní správou a Státní veterinární správou funguje velmi dobře a efektivně.

Mohlo by vás zajímat: Chomutovské autobusové nádraží čeká pár zásahů. Přibudou květiny a lavičky

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová