Ano, lepší premiéru si lze těžko představit. Nový fotbalový stadion v Chomutově otvíral zápas domácích třetiligistů s železnou Spartou. A třebaže domácí prohráli s nejslavnějším klubem v zemi 0:1, premiéra nadchla čtyři tisíce diváků i její  aktéry.

„Měli jsme tipovačku, já dával 1:1 a nebýt v závěru zákroku hostujícího brankáře Vaclíka, mohlo to vyjít," usmíval se Zaťko.

Když hovořil o stadionu, často skloňoval slovo nádhera. „Jezdil jsem se průběžně dívat, jak stadion roste a všichni jsme se těšili. Kabina je šíleně velká, občas se tam hledáme. Je to super, hrozně si tady vážíme každé minuty a budeme si to užívat," tvrdí brankář Zaťko.

„Nebáli jsme se, že prohrajeme o pět, o deset gólů. Hlavně jsme si to chtěli užít. Pro hráče to byl krásný zážitek," přiznal chomutovský ředitel Ivan Horník.

A slovy chvály nešetřili ani na komfort zvyklí Sparťané. „Je to tady krásný," řekl o poločase sparťanský stoper Jiří Jarošík. „Hodila by se sem vyšší soutěž než ČFL," dodal trenér Vítězslav Lavička.

„Když budou fanoušci chodit na zápasy v takovémhle počtu, tak to bude krásné"

ROZHOVOR S KAPITÁNEM FC CHOMUTOV ALEŠEM PIKLEM

Na bezprostřední zážitky z tohoto utkání, názory na nový stadion a fanoušky se Chomutovský deník zeptal kapitána FC Chomutov Aleše Pikla ihned po zápasu.

Jak se ti líbí nový fotbalový stadion? Jsi s ním spokojený? Zjistil jsi nějaké nedostatky?
Tak fotbalový stadion je nádherný. Nedostatky jsem ještě žádné nenašel, jsme tady teprve dva dny. Když ale budou lidi chodit na fotbal v takovémhle počtu, tak to bude krásné.
Dá se vůbec srovnat nový stadion s tím starým?
Tak ten starší stadion už má za sebou nějaká léta a je to na něm znát. Nový je prostě nový, to asi nejde srovnávat.
Co třeba zázemí? Je tu něco navíc?
Opravdu to ještě nedokážu posoudit. Včera jsme tady byli hodinku, teď jsme tady na zápase. Ale určitě je větší, prostornější.
Jak se ti po delší době hrálo před vyprodaným stadionem? Běžně chodí na vaše zápasy tak dvě stě padesát fanoušků…
Pro tým je to určitě krásné. Lidi se prostě přišli podívat na Spartu, přišli se podívat na nás, přišli se podívat na nový stadion. Nezažije se to každý rok nebo dokonce týden, aby tady hrála Sparta. Pro místní region je to krásné. Je to zážitek zahrát si na takovémhle novém stadionu.
Myslíš si, že díky novému stadionu se zvedne fanouškovská kulisa. Bude chodit na zápasy více lidí? Myslíš, že s novým stadionem můžete pomýšlet na vyšší soutěž?
Já doufám že jo. Doufám, že lidi viděli, že je tady krásný stadion, že hrajeme poměrně vyrovnanou partii se Spartou, sice nás přehrává, drží víc balón, ale myslím, že tohle přitáhne lidi.
Hrajete třetí ligu a ve čtvrtek jste měli možnost zahrát si s prvoligovým týmem. Co to pro tebe znamená, co to znamená pro Chomutov?
Tak já už jsem pár zápasů proti Spartě odehrál, ale pro Chomutov je to otevírání nového stadionu, krásný zážitek pro kluky. Jsem rád, že lidi přišli v takovémhle počtu a že se nám proti Spartě docela daří .
Co říkáš na výsledek zápasu? 0:1 to je hodně slušné skóre…
Já si myslím, že výsledek je dobrý. Výsledek 0:1 se Spartou není špatný. Bohužel přišel po naší hrubé chybě. Mohlo to skončit 0:0 nebo to mohlo skončit jinak, ale já jsem s tímto výsledkem spokojený . Kdyby to bylo 1:1, tak by to bylo krásné, ale Sparta je prostě Sparta. S ní se nedá hrát otevřený fotbal, tady se musí čekat na brejky a Sparta je opravdu skvělý mančaft.
Máš nějaký speciální zážitek ze zápasu, o který by ses mohl se čtenáři Deníku podělit?
Hraje se to v duchu fair play, takže tu nejsou žádné zákeřné zákroky. Pokecal jsem si s kluky, co jsem s nimi hrál nebo často proti nim, takže jsem rád, že jsem je zase viděl po dlouhé době.
Nenabídli ti hostovačku?
Ptal jsem se trenéra Lavičky, jestli by mne nechtěl do té Austrálie, proč mi nevolal ale říkal, že zapomněl mé telefonní číslo. (smích)