„Zatím je všechno v pohodě. Kruhový trénink mi vyhovuje, naučila jsem se i nové cviky,“ říká na adresu svého tréninkového plánu. „Už mě nechávají cvičit samotnou, ale od příštího týdne mi prý přidají. Takže mě čeká asi větší zabíračka. Teď se spíš zahřívám, i když se zapotím i tak.“

Vyzkoušela i první jídla s neobyčejnou krabičkovou dietou firmy Jezte s námi. „Chutná mi, majitel mě pozval i do Mostu, ať se podívám, kde a jak jídlo dělají,“ dodává Romana. O víkendu se stravuje sama, žádné velikonoční hody ale neplánuje. „Jím pořád střídmě, přestože jsem dostala nakázáno, ať jím, co mi chutná,“ směje se sympatická čtyřicátnice.

I trenérky svou svěřenkyni chválí. „Nastavily jsme paní Romaně cvičební plán a jsme velice spokojené s tím, jak to zvládla,“ říká Petr Kohoutová z Contours fitness pro ženy. Její kolegyně Veronika Kolumberová pak dodává, že jako jedna z mála Romana skvěle ovládá techniku cvičení. „A je navíc vidět, že jí to baví,“ doplňuje cvičitelka.

Výsledky měření
Výška: 167 centimetrů
Váha: 102,3 kilogram
Tuk: 43,9; BMI 36,7
Metabolický věk: 58 let (skuteč- ný  42 let)

Dvaačtyřicetiletá Romana Hagelbauerová se do soutěže Proměna za 10 týdnů přihlásila s tím, že chce zhubnout alespoň deset kilo. Potřebuje to, podle měření je obézní (viz grafický prvek). Upravit postavu ale není její jediná motivace. V lednu jí zemřel postižený syn, o kterého se čtrnáct let starala. Teď chce paní Romana nastartovat novou etapu svého života.


Držíte jí palce? Sledujte každé úterý Chomutovský deník, kdy budeme pravidelně přinášet sondu do této výzvy.