Účastníci setkání hovořili také o projektech, do nichž se mohou školy i veřejnost zapojit. Patří k nim například akce Ukliďme Česko či Upleť čtverec, jež představili zástupci základní školy ve Školní ulici. První z nich se uskuteční 17. a 18. dubna. „Vyrazíme uklízet znečištěné oblasti Chomutova a okolí. Do projektu Upleť čtverec může zase každý zapojit svou babičku, která uplete čtverec o rozměrech 20 krát 20 centimetrů jistě během chvilky. Svým úsilím tak pomohou vytvořit deku, která zahřeje sirotky a nemocné AIDS až v Jižní Africe. Přidejte se k nám," láká žákyně ZŠ Školní Eliška Vetýšková.

Studentskému parlamentu není podle Vetýškové cizí ani dění ve světě. Jeho členové se proto rozhodli, že odešlou kondolenční listinu na gymnázium v německém městě Haltern am See. Šestnáct jeho studentů a dvě učitelky tragicky zahynuly při nedávném zřícení letadla ve francouzských Alpách cestou ze španělské Barcelony.

Nečekaným hostem setkání se stal ústecký primátor Ústí Josef Zikmund, který zavítal mezi členy studentského parlamentu v rámci své pracovní cesty do Chomutova.