„Znalosti dětí jsme zjišťovali na stanovištích ve třídě, kde se každé z nich nakonec podepsalo na obrovskou interaktivní tabuli,“ prozradila ředitelka Petra Jandová. Testy školní zralosti předškoláků pokračovaly stezkou odvahy ve sklepení. „Děti osvobozovaly spoutanou princeznu, u čehož ukázaly jak jsou motoricky zdatné a zahrály si s loupežníkem o jeho poklad,“ přiblížila ředitelka. Předškoláci, kteří správně určili jaké číslo padlo na kostce, od loupežníka získali čokoládový dukát.

Zápisy začaly na soukromé škole už v pátek a pokračovaly v sobotu a v pondělí. Do včerejších 15 hodin bylo zapsáno více než dvacet dětí. Číslo ale není konečné. Do pozdního odpoledne chodili další zájemci. U některých dětí ale bude zapotřebí odklad školní docházky o rok, takže s nimi není možné počítat a jiné prošly dvojími zápisy.

„Někteří rodiče byli informovaní, že pokud chtějí dítě přihlásit do soukromé základní školy, musí se nejdříve dostavit i do státní školy,“ vysvětlila učitelka Duhové školy Alena Grée. „Samozřejmě to není potřeba. Stačí, aby přišli k nám,“ ujistila.

Duhová škola je výjimečná především svým individuálním přístupem k dětem. Ve třídách je menší počet dětí, takže se jim učitelé mohou více věnovat. Častěji čtou i počítají. „Ve třídách jsou také menší vztahové problémy, vládne tam rodinná atmosféra,“ míní Alena Grée. „Děti se nestrkají, neposmívají se jedno druhému.“

Školné vychází na tisíc korun měsíčně. V ceně je i docházka do družiny včetně kroužků, které se v ní nabízejí. Do jídelny děti docházejí na Základní školu Akademika Heyrovského.

Loni v září nastoupilo do prvních tříd Duhové školy devět prvňáků a patnáct druháků. Letos bude i přes počáteční zmatek s dvojitými zápisy s přehledem naplněna celá třída.

Duhová škola sídlí v Domě dětí a mládeže Domeček v Chomutově. Díky akreditaci Ministerstva školství je součástí sítě základních škol.