„Ahoj do Česka. Tak už to začalo! Zahájení bylo velkolepé, jenže bohužel beze mě. Pořád jsem v sobě řešila, jestli jít nebo ne, nakonec vyhrálo sportovní hledisko, plavu už zítra a tak jsem šetřila síly. Navíc už jsem jeden ceremoniál zažila, byl uvítací v olympijské vesnici, vyvěšovali jsme vlajku a celé to bylo dobře udělané.

Ve vesnici už je to mazec, dneska jsem potkala Usiana Bolta, bydlí naproti nám, tak třeba se stane jako v Pekingu, že si splete dveře:-))). Koukají na něj všichni, hlavně ti, kteří na olympiádě dosud nebyli, fotí se s ním v jídelně a tak. Překvapilo mě, že nikdo nefotil Phelpse a podle mě to překvapilo i jeho samotného… Jeho kolega z týmu (a velký soupeř o trůn krále světového plavání) Ryan Lochte se na nás krásně smál, snad se nesmál nám:-))). Po tomhle zážitku jsme vyrazily s Martinou Moravčíkovou nakupovat, to víte, ženský. Udělaly jsme si radost a hlavně objevily výbornou restauraci se steaky, víme, kde budeme trávit večery.

Ostrý start už se mi blíží, už zítra mám stovku znak, tak ještě ladím poslední detaily formy. U vesnice je pět bazénů, dva oficiální v Aquatic Centre a potom ještě další tři vedle, neskutečný! Trénuje tam hodně plavců, já včera odpoledne nebyla, zkusila jsem posilovnu, ale i tam nás bylo docela dost.

Nervozita se mi ještě nedostavila, nějak si nepřipouštím, že za pár hodin skočím do vody na své vysněné olympiádě, snad mi to vydrží.

Dorazí sem i naši s bráchou, takže budu mít kontakt s rodinou, to potřebuji.

Z Londýna jsem ještě nic neviděla, ale napravím to, až budu mít po závodech. Na Londýn je tu ale divné počasí, pořád svítí sluníčko, třicetistupňové vedro, obloha vymetená a my jsme vybavení holinkami, deštníky, nepromokavými bundami:-))). Tak to nezakřiknout, tohle je lepší, než kdyby typicky pršelo…

Simona Baumrtová