Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zájmové organizace v Jirkově žádají o granty od města

Jirkov - Neziskové organizace a sportovní kluby v Jirkově žádají letos město o příspěvek na činnost či uspořádání akcí podle nového systému, jehož zavedení si vyžádala změna zákona. Standardní podpora zájmových organizací funguje v Jirkově už řadu let.

25.5.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Karásek

Město vyhlásilo dvě výzvy. První z nich zahrnuje sportovní kluby a jednotlivé sportovce, kteří mohou žádat o grant od 2. května. Druhá výzva je určena pro neziskové organizace a spolky, o granty se hlásí od 13. května.

V žádosti sportovní kluby musejí uvést vedle základních údajů, jako jsou počty dětí, mládeže a dospělých či zapojení do soutěží, také na co plánují peníze využít, například na údržbu objektů, pronájmy, turnaje, ceny, sportovní materiál či nákup majetku. Musejí také doložit veškeré požadované dokumenty, tedy doklad o bankovním účtu, doklad o předchozích dotacích, výkaz zisků a ztrát a podobně. Pro sport jsou v rozpočtu města vyčleněny stejně jako v předchozích letech dva miliony korun. „Předpokládáme, že rozhodovat o žádostech budeme průběžně, bez zbytečného odkladu," uvedl jirkovský starosta Radek Štejnar.

Žadatelé z řad neziskových organizací, kteří chtějí peníze od města použít k nabídce a zkvalitnění celospolečensky prospěšných aktivit, by měli být podle starosty zaměřeni na kulturu, sport, tělovýchovu, volnočasové aktivity, ochranu přírody, zdravotnictví a prevenci patologických jevů, rozvoj cestovního ruchu a prezentaci města, mezinárodní spolupráci nebo sociální péči. „Pro ně je určen druhý program, v němž přijímáme žádosti od 13. května. Týká se spolků, humanitárních organizací či jiných právnických nebo fyzických osob působících ve výše zmíněných oblastech.

V letošním roce je pro neziskovky vyhrazeno 618 tisíc korun, jež lze využít například na úhradu provozních nákladů, na údržbu a opravy, na pořízení majetku či propagaci činnosti.

O poskytnutí podpory rozhoduje rada města, u částek nad padesát tisíc korun v jednom kalendářním roce potom zastupitelé.

Autor: Redakce

25.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Utkání Chomutova proti Mukařovu

Florbalisté Chomutova vyzvou českého velikána

Šlapání zelí a vepřové hody na Lesné.

V Lesné v sobotu šlápnou do zelí. Můžete také

Do Sněmovny chce bohém v bílém klobouku a houf kormidelníků

Ústecký kraj - Bohém s bílým kloboukem, rastaman nebo prodejce semen léčivých bylin u Pirátů, případně vydavatel Teplického kurýru u Rozumných. I s takovými profesemi se můžete setkat na kandidátkách pro volby do Poslanecké sněmovny.

Čerti vystoupí v Kadani s pekelným stanem

Chomutov - Letos pekelníci nepřijedou do Chomutova, kde loni někteří diváci udělali pěknou ostudu. Dočkají se ale děti v Kadani.

K zastávkám se budeme klouzat, láteří lidé kvůli výluce v Jirkově

Jirkov - Trolejbusy nebudou čtvrt roku zajíždět do tří stanic.

Naši prvňáci ze ZŠ Údlice

Každou středu vám představujeme čerstvé prvňáčky z Chomutovska

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení