Nejméně práce se sčítáním měli v Pesvicích, kde hlasovalo padesát lidí, což je rovných padesát procent oprávněných voličů.

Nejstarším zastupitelem je po nynějších volbách Jan Juřina z Boleboře, který v obci starostuje. Je mu 79 let. Nejmladšími jsou čtyři zvolení, je jim 22 let (statistika ukazuje pouze roky).

Celkem v samosprávných orgánech obcí zasedne 456 obyvatel chomutovského okresu, z toho přes 71 % mužů. Nejčastěji se do zastupitelstev dostali kandidáti starší šedesáti let (16,9 %), jen o maličko méně je politiků ve věku 35 –39 let (16,2 %).

Nejvyšší počet hlasů ze všech (bez zohlednění počtu obyvatel) získal lídr PRO Chomutov Přemysl Rabas – 3 445 hlasů. Pravděpodobně nejnižší počet hlasů dostal Miroslav Milfort z uskupení Lidé pro hory v Hoře Svatého Šebestiána. Dostal 3 hlasy. Sdružení přitom volby v Hoře vyhrálo.

Nejúspěšnějšími na Chomutovsku byli kandidáti nezávislých a místních sdružení, v zastupitelstvech jich bude sedět 42,5 % ze všech zastupitelů. Za nimi následují ČSSD a ODS.

Lékaři evidentně táhnou. Kandidáti s titulem MUDr. byli nejčastěji těmi, kdo přeskákali své kolegy na kandidátce díky preferenčním hlasům. V Jirkově Ondřej Mikš či František Černaj, v Kadani Aleš Padrta, v Chomutově Jiří Valeš a také Martin Krákora. Syn chomutovského poslance poskočil dokonce ze čtrnáctého místa.

Kdo seděl u počítače a sledoval výsledky voleb online, musel u něj vydržet přes sedm a půl hodiny. Tolik uplynulo od chvíle, kdy se na serveru volby.cz objevily výsledky z prvních vesnic z Chomutovska (okolo třetí hodiny) až po tu poslední (okolo půl jedenácté).

Článek o výsledcích voleb na Chomutovsku, který jsme v průběhu sčítání hlasů pravidelně aktualizovali na našem webu, četlo do včerejší sedmé hodiny večerní více než 3 300 návštěvníků webu.