Jak nezpomalit výrobu, i když na úřadech práce nezbývá dost lidí ochotných pracovat? Firmy v průmyslových zónách to řeší dovozem dělníků z Bulharska, Rumunska, Ukrajiny či Bangladéše. Pracanti se ale po práci stahují do ubytoven ve městě a pokud předtím udělají zastávku v hospodě, den občas zakončí výtržnostmi. Problém se dotýká především Kadaně, která žádá, aby si zaměstnavatelé své lidi umravnili.

Města neznají počty dělníků z ciziny, kteří se v nich pohybují. Jen sledují místa, kam častěji vyjíždí městská policie. Ta kadaňská má každý týden práci v ubytovně ve Věžní ulici a v kpt. Jaroše, která je přímo vedle historického centra. „V obou jde hlavně o rušení nočního klidu, místním ale také vadí, že netřídí odpad,“ zmínil velitel kadaňských strážníků Jindřich Drozd.

V Klášterci nad Ohří zatím jednání cizinců nevnímají jako zatěžující. „Víme o ubytovnách i bytech v panelácích, kde jsou. Že bychom s nimi měli zásadní problém, to ne. Loni občas něco bylo s Poláky, to už ale vyšumělo,“ dodal velitel klášterecké městské policie Petr Hörbe.

Obě města by nerada, aby jim problém začal přerůstat přes hlavu, proto jejich starostové vyvolali jednání se zaměstnavateli v průmyslových zónách Královský Vrch a Verne i mimo ně. Jednalo se o přibližně třicet firem, které zaměstnávají dělníky ze zahraničí. „Domluvili jsme se s nimi na tom, aby nám dodávali informace, kolik lidí se u nás objeví, kdy a jakých národností, abychom si mohli vést základní evidenci. Samozřejmě bez osobních údajů,“ nastínil kadaňský starosta Jiří Kulhánek. „Pokud tito lidé budou dělat česky řečeno bordel a bude je řešit městská policie, budeme chtít, aby si je firmy umravnily nebo je poslaly, odkud přišli,“ dodal.

Kadaň přišla s příručkou

Vedle toho Kadaň nechala vypracovat příručku ve formě letáků, které v příštích dnech rozdá společnostem v zónách. „Vytvořili jsme manuál slušného chování, aby jejich lidé věděli, kdy je noční klid, jak třídit odpad a podobně. Městská policie ho vypracovala v češtině i angličtině,“ informoval Jiří Kulhánek.

Schůzka se nesetkala s většími výhradami ze strany zaměstnavatelů. „Chápu postoj měst, i když podle mě největší prohřešky nepáchají naši pracovníci, kteří se po práci potřebují hlavně vyspat, ale nepřizpůsobiví. Ti mají čas popíjet a zbývá jim více sil,“ domnívá se Mikhail Kiselev, jednatel společnosti Doorhan Europe, která působí v Kadani. „Ideálním řešením by bylo, kdyby město nabídlo pozemky, kde bychom se jako firmy podílely na výstavbě ubytovny. Naši pracovníci by se pak nemotali po městech,“ dodal.

Společnost zaměstnává jako kmenové zaměstnance Rumuny a Ukrajince, přes agentury také Moldavany a Maďary. S městem je ochotná spolupracovat.

Vedle dalších firem zůstane v kontaktu s radnicemi i klášterecká Bos Automotive Products CZ. „Při jednání s městy byly nastaveny základní kroky, kterých se budeme držet,“ přisvědčila personální manažerka Kateřina Jíchová. „Jedná se například o multikulturní výchovu, součinnost při řešení případných přestupků a zacílení náboru zahraničních pracovníků na partnerské páry,“ doplnila.