Tahle žena to totiž nevzdá, o tom nikdo z porotců nemá pochyb. Od jeho narození se musela starat o těžce postiženého syna, který trpěl vzácnou genetickou vadou. Ani odborníci se s ní nesetkali a nevěděli si rady. Dát svého Jirku do ústavu ale paní Romana odmítla. „Ani jsem na to nepomyslela. Nikdo nevěděl, co bude s Jirkou dál, ale já jsem byla připravená se o něj starat celý život,“ říká.

Jiří bohužel zemřel. Letos v lednu. „Držela jsem ho za ruku do poslední chvíle,“ popisuje tragicky smutnou chvíli Romana. Oči se jí lesknou, ale slzy zadrží.

Neměla by truchlit místo bláznění ve fitness centru? „Zalézt někam do kouta by bylo snadné, ale to nechci,“ kroutí hlavou. „Chci se zaměstnat. Vypravili jsme pohřeb, odjeli s manželem na dovolenou a teď mi začíná nová etapa života. Ráda bych všem ukázala, že život ani po tak velké ztrátě nekončí.“

Silná, vyrovnaná a odhodlaná - tahle žena si nový start zaslouží. „Desetitýdenní výzva pro mě přišla v pravý čas,“ dodává ona.

Během těch čtrnácti let o sebe příliš nepečovala. Necvičila, nepravidelně jedla. Dnes má při své výšce 167 centimetrů přes sto kilo a chce jich alespoň deset shodit. „Chci vypadat dobře a hlavně chci být zdravá,“ přitakává.

Včera se byla poprvé seznámit s prostředím centra Contours -  fitness pro ženy v Ruské ulici. Dnes si ji tam změří, zváží, vytvoří tréninkový plán. Od čtvrtka začne dostávat ve všední dny neobyčejnou krabičkovou dietu od firmy Jezte s námi. Zdarma. A v průběhu zmíněných deseti týdnů pak přibudou procedury v Lázeňském domě Evženie, třeba rázová vlna.

Chomutovský deník bude její snahu pravidelně sledovat. Každé úterý budeme zveřejňovat krátkou sondu z téhle desetitýdenní výzvy. Jak si povede? Kdo ji podpoří? Přijdou slabé chvilky?

Sledujte každé úterý Chomutovský deník!