Stavbaři začnou příští týden s výstavbou další části dálnice D7 Praha - Chomutov. Konkrétně se začne stavět 3,8 kilometru dlouhý úsek mezi Postoloprty a Bitozevsí. Řidiči by se po nové dálnici za zhruba 450 milionů korun poprvé měli svézt v dubnu 2018. Slavnostní zahájení stavby je naplánováno na pondělí 19. září. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic.

Úsek dálnice D7 Praha - Chomutov mezi Postoloprty a Bitozevsí se měl začít stavět už v roce 2010, tehdy se ale ocitl na seznamu silničních staveb, které zastavil někdejší ministr dopravy Vít Bárta. Původní projekt se od té doby změnil, most, který měl vést nad dálnicí u Seménkovic, byl vypuštěn. Kvůli budoucím vysokým nákladům na údržbu ho nechtěly do svého majetku převzít obec Bitozeves ani město Postoloprty. Měl zajišťovat napojení pozemků jižně od dálnice. To se vyřeší jinak novou polní cestou od Postoloprt.

Stavba dálnice mezi Postoloprty a Bitozevsí bude probíhat podobně jako u navazujícího úseku kolem zóny Triangle, který se budoval v letech 2008 a 2009. Nejprve se postaví dva pruhy nové dálnice vedle současné komunikace, převede se na ně doprava, a pak se nynější silnice přestaví na zbylé dva pruhy dálnice.

Souběžně se severně od ní postaví nová silnice druhé třídy. Ta bude sloužit jako doprovodná komunikace a zajistí dopravní napojení vesnic severně od dálnice Bitozevsi a Seménkovic. U Postoloprt vyroste mimoúrovňová křižovatka se dvěma kruhovými objezdy.

Úsek Postoloprty - Bitozeves je jedním ze šesti mezi Slaným a Žateckem, které ještě zbývá na dálnici D7 dostavět. Kdy se začnou stavět další, je nejisté. Ředitelství silnic a dálnic hovoří o roku 2018 s tím, že celá dálnice by měla být hotová v roce 2023.

Jako první se mají začít stavět tři úseky a to u Panenského Týnce, Loun a Chlumčan.