Chomutov - Ema trpí závažným genetickým onemocněním zvaným cystická fibróza, které se projevuje především dýchacími obtížemi a je nevyléčitelné. Moderní medicína ovšem nabízí možnosti, jak pacientům s touto diagnózou ulevit a zlepšit kvalitu jejich života. Ema se s nemocí pere statečně. Každý den ale musí několikrát denně inhalovat a provádět dechové terapie. „Léčba je finančně náročná, velkou částku představuje i třítýdenní pobyt u moře, který by Emě velmi pomohl," vysvětluje Ilona Dudová ze Základní školy Duhová cesta. A právě na ten chce škola dívce přispět.

Není to poprvé, kdy škola pomáhá, každý rok se snaží pomoci někomu potřebnému. „Charitativní jarmark pořádáme letos po šesté, například loni jsme finančně pomohli autistickému studentovi konzervatoře s nákupem hudebního nástroje," doplnila. Podle jejích slov se žáci do jarmarku zapojují aktivně a rádi, mají totiž na svou snahu zpětnou vazbu. „Muzikant, kterému jsme pomáhali loni, nás úžasně překvapil, přišel dětem zahrát na školní besídku a ony tak měly možnost vidět a slyšet k čemu jejich píle přesně sloužila," uzavírá Dudová.

Vánoční atmosféru jarmarku podpořil zpěv koled a rozsvícení školního vánočního stromku. Při této příležitosti navíc škola pořádala den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky a jejich rodiče.