Stavaři stále nepolevují v práci v areálu bývalých vinohradských kasáren. Nový zimní stadion s tréninkovou halou sice už stojí, předáno bylo nedávno také kulturně – společenské centrum. Pozornost se ale přesunula na výstavbu letního stadionu s tréninkovým zázemím a oddychově – relaxačního centra.

„V květnu příštího roku by měl být dokončený fotbalový a atletický stadion a v červnu centrum,“ upřesnil primátor Jan Mareš, kdy půjde výstavba do finále.

Letní stadion má být tvořen fotbalovým hřištěm a atletickým stadionem, přičemž každý z nich bude mít vlastní zázemí v jedné budově. Sportoviště doplní in–line dráha pro bruslaře.

Vyhřívaný trávník


Fotbalový stadion (viz vizualizace vlevo) splňuje podmínky Českomoravského fotbalového svazu. Rozměry hrací plochy s přírodním trávníkem jsou 105 krát 68 metrů.

Travnatá plocha fotbalového hřiště bude vyhřívaná, což umožní, aby byla svěže zelená i na sklonku podzimu. Zavlažovaná bude dešťovou vodou ze sběrné nádrže poté, co projde čističkou. Pokud v nádrži dojde, trávník si zachová zeleň díky přívodu vody z vodovodního řadu.
Fotbalové hřiště obklopí čtyři tribuny z ocelové konstrukce, které pojmou na 4800 sedících diváků. Přibližně dvě třetiny míst budou kryté.

Hlavní tribunu ozdobí oblouk, který jí dodá podobný ráz, jaký má zimní stadion. V rozích hrací plochy vznikne zázemí pro diváky s občerstvením a toaletami.


Ráj pro atlety


Atletický stadion poslouží všem vrhačským a skokanským disciplínám. Běžecký ovál bude mít tři sta metrů se šesti dráhami. V části u tribuny pro diváky bude vybudována dráha na sprint dlouhá sto metrů, povrch atletické dráhy bude bezprašný – tartanový. Stadion doplní tři malé tribuny.

Letní stadion bude doplněn o vlastní parkoviště. V zázemí pro atlety a fotbalisty budou šatny, kanceláře a dokonce i prádelna na dresy.
Výstavba sportoviště začala loni v listopadu a je dílčím projektem IPRM. Vyjde na 258 miliónů korun, přičemž by město mělo získat 227 miliónů zpět z dotací Evropské unie.

Celý sportovně a kulturně společenský areál, navazující na Kamencové jezero a zoopark, má být kompletní v roce 2013.