To byl obrázek, který rozzlobil mnohé Klášterečáky pár dní před Vánoci. Stížnostmi bombardovali město a chtěli po něm, aby odpadky zmizely.
Radnice vyčinila Kláštereckým službám, které pro město popelnice vyváží, nezvládnutou situaci odnesl i jeden ze zaměstnanců – od firmy Marius Pedersen, která Služby vlastní, dostal padáka. Informovaly o tom městské Klášterecké noviny.


Rozbily se svozové vozy


Problém byl v tom, že se popelářům porouchaly oba svozové vozy, takže před Vánocemi nevyvezly kontejnery, navíc tradičně zaplněné odpadem z předvánočních úklidů. Ovšem z firmy nikdo nedal městu vědět, takže úředníci zaznamenali problém, až když už bylo pozdě a lidé si stěžovali. Radnice hned požádala o pomoc kadaňské technické služby a ty tu největší spoušť zlikvidovaly. „Jako město jsme to nedokázali řešit dřív, protože jsme o tom prostě nevěděli. Nikdo z firmy neuznal za vhodné nás o tom informovat,“ řekl Kláštereckým novinám místostarosta města Miroslav Bilík.

Vedení Klášterce se také sešlo se šéfy firmy, v Kláštereckých službách došlo k personální změně. Po firmě chtělo město záruky, že se podobný případ nebude nikdy opakovat.