Milan Kaminski, který loni v Kadani na Chomutovsku ubil svou partnerku kuchyňskou pánví, si odpyká ve vězení 14 let. Odvolací senát pražského vrchního soudu mu o dva roky snížil trest s tím, že muž nevraždil s rozmyslem a po předchozím uvážení. Rozsudek je pravomocný.

Čtyřiačtyřicetiletý Kaminski v posteli fyzicky napadl svou o tři roky mladší družku loni v listopadu poté, co se s ní předchozího večera pohádal. Odmítla totiž vyhovět jeho požadavku, aby ho odvezla do Německa, kde si měl odpykat necelé tři měsíce vězení jako náhradu za neuhrazenou pokutu, kterou tam dříve dostal. Žena Kaminskiho vyzvala, aby opustil její byt.

Muž ji ráno opakovaně udeřil do hlavy kovovou pánví, kterou si podle obžaloby předem připravil pod postel. Žena bezprostředně po útoku zemřela. Soudní pitva prokázala, že příčinou smrti bylo pohmoždění mozku při zlomeninách lebky.

Za vraždu spáchanou s rozmyslem a po předchozím uvážení hrozilo muži až 20 let vězení. Kaminski ale před soudem popřel, že by si vraždu předem promyslel a připravil. Dříve uvedl, že pánvička ležela pod postelí, protože to byla dekorace, kterou nebylo v bytě kam pověsit. Kdysi ji prý věnoval partnerce a v osudný den mu náhodou padla do ruky jako nejbližší vhodný předmět. Žena ho podle něj vyprovokovala.