Motto – „Nepodléhám trendu‚ že čím levněji, tím lépe‘“

Jak se dozvídám, i ten je prací truhláře Franty. Důvodem, proč jsem za ním přišel, je, že chceme společně s Velkopopovickým Kozlem a čtenáři Deníku najít nejšikovnějšího fachmana chomutovského regionu, kterého pak Kozel odmění za poctivou práci a jeho řemeslný kumšt.

Tip na truhláře Frantu Běloubka zaslal jeden z jeho sousedů, Ondřej Topinka. Je jedním z lidí, kteří v domě oceňují, co všechno pro ně jejich kamarád dělá. Pomohl s oplocením zahrady, zrekonstruoval rozbitou sedací houpačku a sám dokonce vyrobil dva masivní stoly. Ty teď slouží na zahradě ke grilovacím akcím nebo jenom posezení s přáteli. To všechno ale dělá Franta Běloubek ve svém volném čase, je totiž normálně pracující. Pracuje na zakázku, ze dřeva vyrobí takřka cokoliv, montuje kuchyňské linky a rozbité kusy nábytku vrací do života.

Úspěch svého počínání pan Běloubek připisuje kvalitě provedení, zaměření na detail a navrhování vlastních řešení. Nejlepší odměnou po práci pro něj není jenom volno, jak by každý odhadoval, ale chvíle strávené s rodinou. Své manželce a dceři Kristýnce se snaží opravdu naplno věnovat.

Pana Běloubka jsem se zeptal na tajemství jeho úspěchu. Prozraďte nám, co podle vás děláte lépe než ostatní a kvůli čemu se Vaši zákazníci stále vracejí?
„Podle mě to není nic záludného, prostě dělám kvalitní práci z kvalitních materiálů. Používám materiály ověřených evropských značek, a i když to není vždy nejsnazší, tak nepodléhám trendu, že čím levněji, tím lépe.

Na co se nejvíce těšíte po dni plném práce?
„Jasně, že se těším na odpočinek, ale nedokážu se někde jen tak válet. I proto jsem vlastně udělal ty stoly za barákem. K nim si pak v létě sedneme s rodinou a přáteli, grilujeme, dáme si pár správně vychlazených piv a je nám fajn.“