Pivo a párek budou prodávat také, ale bez hokejové podívané. Stařičký zimní stadion rozpárají bagry a místo plexiskel se budou blyštit výlohy obchodů.

S tím, jak postupuje výstavba zimního stadionu na Vinohradech, blíží se konec jeho staršího bratra, či spíše praděda, na Lipské.

Včera se stavba Intersparu, který má na místě vyrůst, veřejně projednávala. Nový obchodní dům se má podobat chomutovskému Globusu, přiblížil jeho budoucí podobu Jan Straka z projektové kanceláře Sings. Na rozdíl od Globusu budou v Intersparu podzemní garáže. „V podzemí bude 361 míst, venku 241 plus dvacet vyhrazených pro obchodní dům,“ přiblížil Straka.

Jeho kancelář řeší hlavně infrastrukturu okolo budoucího obchodního domu. Podle Straky bylo kamenem úrazu řešení dopravy, podle jeho slov ale řešení bude spolehlivé. Kruhák u stadionu dostane další odbočku, tedy již šestý výjezd či vjezd. Auta vyjíždějící od Intersparu se tak dostanou buď přímo na Lipskou, nebo po kruháku dál.

Nebude to jediný vjezd, další bude ze Škroupovy ulice, naproti finančnímu úřadu. Tam investor zrenovuje současný most přes Chomutovku, přes něj budou jezdit i nákladní auta zásobování.

Kdy se začne stavět?

Za stadionem se už začalo s bouráním, k zemi šly budovy bývalých mrazíren, které v poslední době sloužily jako útočiště mládeži a bezdomovcům. „Scházeli se v nich bezdomovci, nebylo možné to důkladně zabezpečit. Hrozilo nebezpečí úrazu, byl vydán demoliční výměr,“ potvrdil Straka.

Pokud vše začne podle plánu, mělo by se začít stavět v prvním čtvrtletí roku 2011. Dostavět by se mělo za necelé dva roky, Interspar by se mohl otevřít před Vánocemi roku 2012.

Vše ale záleží i na stavbě nového stadionu. Starý nemůže být zbourán, dokud nebude nový zkolaudován. „Závisí to také na vydání stavebního povolení a dalších formalit,“ podotkl Straka.

Jestli Interspar projekt neodsune kvůli ekonomické krizi, Straka nepředpokládá. „Takové informace my nemáme,“ říká.

Podle jednoho z účastníků řízení, který si nepřál být jmenován, Interspar problémy s financováním mít nebude. „Nejsou přímo investorem, na pozemky, projekt a nájem peníze mít budou vždycky,“ uvedl.

Investor je investiční společnost Immorent, její mluvčí nám ale sdělil, že si jeho klient Interspar nepřeje, aby se immorent k investici vyjadřoval.

Deník včera oslovil i společnost Interspar, ale do uzávěrky vyjádření k centru nezískal.