Zná to každý, kdo jel do nemocnice nebo na polikliniku autem.

Najít volné místo je podobné jako hledat poklad na dně oceánu. A když zaparkujete jinde, některý z pohotových spoluobčanů hned zavolá městskou policii a ta nasadí botičku.

Kvůli špatnému parkování nemocnice zprovoznila parkoviště ve vnitřním areálu. Od nynějška už za stání návštěvníci platí.


Půlhodina zdarma, za další 10 korun


Dosud parkoviště fungovalo půl roku v testovacím provozu a bylo zdarma. Nyní už musí řidiči vytáhnout aspoň desetikorunu, pokud se zdraží více než třicet minut. „První půlhodina parkování v areálu nemocnice je zdarma, za každou další započatou půlhodinu je účtováno deset korun,“ informoval mluvčí Krajské zdravotní Jiří Vondra.

Výjimku tvoří dárci krve v době odběru, osoby vlastnící osvědčení ZTP a ZTP/P, popřípadě osoby s udělenou výjimkou, dodal Vondra. Uvnitř areálu parkují i zaměstnanci, ti jsou řešeni samostatně. Na parkoviště se vjíždí branou, která stojí v Edisonově ulici, mezi budovami polikliniky a dialýzy.


Systém stejný jako v obchoďáku


Při vjezdu zmáčkne řidič tlačítko a vyjede mu lístek. Pak se otevře závora. Před výjezdem lístek zaplatí v platebním terminálu u výjezdové brány (u zadní části hřbitova v Beethovenově ulici). Pokud se někomu podaří lístek ztratit, zaplatí tři sta korun.
Kdo by měl při vjezdu či odjezdu problém, může se domluvit s vrátnicí přes mikrofon, který je u závor. Sanitní vozy budou mít svůj vlastní vjezd.

Parkoviště uvnitř nemocnice zvedlo počet parkovacích míst o dvě stovky.