Částku samotnou novelizace nemění, ale upřesňuje ji tak, aby o ní nebylo pochyb při případném soudním sporu. Doteď totiž zmíněné nařízení tuhle variantu neznalo, Jirkov začal auta vracet po odtažení na místo až letos na jaře.

Starý předpis zmiňuje pouze „odtah úplný“ (1300 Kč) a odtah neúplný (750 Kč). A tak hasiči, kteří odtahovou službu provozují, museli při vracení aut hříšníkům účtovat dvakrát „úplný odtah“.

Novelizace tak upřesnila jednotlivé úkony i u nového způsobu odtahu. „Upozornil nás na to právní odbor,“ dodává mluvčí Jirkova Luboš Mizun. Jinak by radnice mohla mít problémy při soudním vymáhání pohledávky za nezaplacený odtah.

Nařízení teď definuje odtah úplný, odtah neúplný a odtah úplný včetně vrácení vozidla na původní místo. Úplný odtah obnáší jízdu odtahového vozidla na místo, pořízení fotodokumentace, naložení vozu, pořízení písemného záznamu, převezení vozu a jeho složení na odstavné parkoviště. Odtah neúplný znamená, že je nakládání špatně zaparkovaného auta přerušeno a vozidlo je vráceno vlastníkovi nebo provozovateli. Tedy když stačíte doběhnout k autu dřív, než ho odtahovka naloží a odjede.

Ceny zůstávají stejné. Za úplný odtah zaplatí bezohlední řidiči 1 300 korun, odtah neúplný přijde řidiče na 750 korun a odtah úplný včetně vrácení vozidla na původní místo vyjde na 2 600 korun.