Co město, to strašidla. Chomutov? Strašidelná zoo. Jirkov? V Paraplíčku straší. Klášterec? Halloweenská party. Sežeňte si masku, ať do davu zapadnete…

Haloween v zoo

Rodinné zápolení a Podkrušnohorký zoopark. To je spojení, které v sobotu k branám zooparku jistě přiláká řadu rodin z Chomutova i Jirkova. Areál se promění v místo plné světel , strašidelných masek, převleků a lampiónů. Od 16:00 hodin zahraje veselé písničky skupina Ventilky a pumpičky, připravena bude soutěž o nejlepší halloweenskou masku, soutěž o nejzdařilejší dýni, lampiónový průvod po zoo a ohňová show.

Druhý ročník Strašidelné zoo pořádá zoopark ve spolupráci s městem Chomutov. Rodinné týmy chomutovského Rodinného zápolení mají vstup na akci po předložení hrací kartičky zdarma, děti navíc dostanou od maskotů projektu kozy Rózy a kůzlete Rozmarýnka lampión.

Ostatní rodiny budou mít možnost si lampión i dýni v zooparku zakoupit, lžíce a nožíky na dlabání je lepší si přinést vlastní.

Dílny, party, stezky odvahy

V jirkovském Paraplíčku si rej strašidel naplánovali už na dnešek. Začíná se v 17 hodin, na programu je lampionový průvod, soutěže, strašidelný rej a opékání buřtů (buřty sebou). A děti mají přijít v masce, pochopitelně!

V klášterecké knihovně proběhne rovněž v pátek výroba strašidýlek určená pro všechny dětské čtenáře. Uskuteční se v oddělení pro děti a mládež ve výpůjčních hodinách.

Dům dětí a mládeže Volňásek si pak na neděli připravil pro jednotlivce i odvážné rodiny strašidelnou stezku a Halloween party. „Přijďte si vyzkoušet Vaši odvahu na stezce plné nástrah, záludností a dobrodružství," zvou pracovníci DDM. Půjde o stezku plnou strašidelných úkolů, který budou příchozí plnit na trase směrem do Ciboušova v podvečerních hodinách.

Na konci je velký táborák buřty s sebou. Cena vstupenky ( pro děti) je 50 Kč- zakoupíte ji ve Volňásku. Dětské masky a lampióny jsou vítány. Start je u Volňásku, první odvážlivci vychází v 15:00 hodin, čas ostatních bude upřesněn na vstupence.

V chomutovském DDM Domeček už mají haloweenskou akci za sebou,v Kadani ji zase připravují na příští víkend.

Venkovské trhy se soutěžemi

Ilustrační foto.Zábava jiného střihu proběhne v sobotu ve Spořicích. Zde se budou konat venkovské farmářské trhy, které ale doplní bohatý program.

Proběhne například soutěž „Vaříme s MASkou krušnohorská zelňačka". Ta bude navazovat na obdobnou soutěž na trzích v Droužkovicích a v Údlicích. Na vítěze i soutěžící čeká drobná odměna.

Další soutěž bude o nejlepší posvícenský koláč. Přineste ho ochutnat a třeba vyhraje ten váš!

Příchozí opět dostanou při vstupu na trh hlavní branou číslovaný lístek. Ty budou opět slosovatelné a v poledne na konec trhu budou z těchto čísel losováni výherci tomboly. Ceny v tombole budou příjemné a praktické cibulové copy, česnek, jablka apod. Ceny věnují organizátoři z MAS Krušnohoří a prodejci.

Bude tu rovněž dětský koutek se soutěžemi a nafukovací skluzavkou, soutěž v kotlíkovém vaření či ukázka hasičské techniky.

Sklepy plné historie

V sobotu můžete také navštívit jirkovské sklepy. Od 11 do 16 hodin tu můžete nakouknout do dějin Jirkova. Jak? Skrze komentovanou prohlídku s průvodcem a také několikero hereckých scének, které budou pojednávat právě o okamžicích z minulosti města. Výtěžek jde na charitu.

Tip od sousedů: Zombie walk - trochu drsnější halloween

Recesistická akce: Průvod desítek Zombie prošel městem od Malého divadla. Jestli máte radši trochu drsnější zábavu na téma masky, zamiřte v sobotu do sousedního Mostu. Tam se totiž poprvé v historii uskuteční Zombie Walk. Je to shromáždění lidí převlečených jako zombie, kteří pak půjdou určenou trasou skrz město a hrají si na nesmrtelné. Akce začíná na 1.náměstí , odkud se půjde po ulici třída Budovatelů k Prioru, odbočí se do ulice Moskevská. Pokračovat se bude k nádraží, kde můžete buď skončit a nebo jít dále po Rudolické ulici k Děkanskému kostelu a akci zakončit. Začátek je připraven v šestnáct hodin.