Třikrát šmik, rozdat sklenice šampusu a hotovo. Kraj slavnostně otevřel opravenou silnici.

Řidičům tak posvětili pohodlnější jízdu z Údlic do Kadaně a Klášterce. Rekonstrukce dvou úseků v délce 7,5 kilometru a 19,3 kilometru stála 301 milionů korun, většinu hradí Evropská unie, informoval ČTK Zdeněk Rytíř z ústeckého krajského úřadu.

Platí EU
Z Regionálního operačního programu Severozápad kraj získal 267 milionů korun. Z programu už čerpal příspěvek na čtyři silniční stavby na Chomutovsku za celkem 748 milionů korun. Dotace činí zhruba 85 procent nákladů, zbytek kraj hradí ze svého rozpočtu.

„Po zimě je řada silnic zdevastovaných. Pokud na jejich modernizaci a rekonstrukci využijeme peníze z dotací, zbude v rozpočtu kraje více prostředků na běžné opravy a údržbu,“ řekl ČTK už dříve předseda Regionální rady Regionu soudržnosti Ústeckého kraje Jiří Šulc.

Rekonstrukce silnic II/224 a II/568 z Údlic do Klášterce kolem Nechranické přehrady zahrnovala obnovu živičného povrchu, úpravu krajnic či výměnu a doplnění směrových sloupků a svodidel. Zakázku získalo sdružení firem EDS Holding, AZ Sanace a Silnice Group, dělníci začali práce na podzim 2007. ⋌(rod, čtk)