O rezignaci Víta Šulce z funkce ředitele městské policie jsme krátce informovali už v úterý na svém webu (ZDE) a také ve včerejším vydání. Teď přinášíme další podrobnosti.

Například je na místě upřesnit, že Vít Šulc se vzdal funkce ředitele, ale dál zůstává zaměstnancem městské policie. „Je to tak, je z něj standardní strážník," potvrdil Chomutovskému deníku náměstek primátora Marek Hrabáč (ANO 2011). Do práce však zatím nechodí, od února má neschopenku kvůli pracovnímu úrazu.

Odstoupil kvůli změně nebo auditu?

Svou rezignaci podle Hrabáče nabídl sám a v podstatě hned na začátku první schůzky. „Sešli jsme se a já chtěl probrat další plány. Ale pan Šulc sám hned řekl, že nemá v plánu se po nemocenské do své funkce vracet a následně z ní také odstoupil," uvedl náměstek. Jako důvod prý Šulc uvedl, že po dvanácti letech u městské policie se „chce vydat jiným směrem".

Chomutovský deník se snažil zjistit i stanovisko odstupivšího ředitele, ale telefon včera nezvedal a na SMS neodpověděl.

V souvislosti s rezignací je však nutné zmínit také hloubkovou kontrolu činnosti městské policie, která právě probíhá. A podle nového vedení radnice se chyb a prohřešků našlo dost. Nerezignoval Šulc z obavy, co kontroloři všechno najdou? „Jestli se lekl? To komentovat nemůžu ani nechci," krčí rameny Hrabáč. „Ale informace o auditu, během kterého se objevují další a další věci k prošetření, se k němu samozřejmě dostávají."

Na začátku svého nástupu do funkce si nový náměstek postěžoval také, že se s ředitelem i přes několik výzev nesešel. To už se prý změnilo. „Pan Šulc normálně komunikuje, chová se korektně," potvrdil Marek Hrabáč.

Budou hledat nového ředitele

Městskou policii nyní dočasně vede jeho zástupce Petr Zálešák. Město už ale na post ředitele městské policie plánuje výběrové řízení. „Jakmile dáme dohromady podmínky, vypíšeme ho. Bude to v brzké době, odhaduji tak do čtrnácti dní," dodal k tomu náměstek z ANO 2011.

„Smradlavých ryb je tu více," píší na webuZpráva o rezignaci ředitele městské policie rozpoutala na našich webových stránkách velkou diskuzi. Některé příspěvky jsou dokonce psané z pohledu strážníků. „Super zpráva, která nás strážníky potěšila. Věřím, že svou práci dokončíte, smradlavých ryb je tu více," začíná jeden z takových. Leckdy se pisatelé pouštějí i do podrobností. Většinou nelichotivých. Jen pomlouvají a hází špínu nebo upozorňují na opravdové nešvary u městské policie? To se bude chtít dozvědět mimo jiné Jan Švestka, nový předseda bezpečnostní komise. „Jestliže máte nějaké konstruktivní připomínky, prosím chviličku vydržte, než budu mít přidělenu služební e-mailovou adresu. Následně velice uvítám konkrétní poznatky se kterými se budeme zabývat a věřte, že jestliže budou zcela konkrétní a podložené, opravdu nezapadnou," napsal na náš web.