Z hlavního parku se stává méně hustý les a to není dobře," říká projektová manažerka Marcela Kukiová. „Hlavně strana ve směru od Čelakovského ulice je hodně zarostlá."Pravda je, že také kvůli tomu, jak je park zarostlý, se tu lidé cítí méně bezpečně. Je tu spousta temných koutů a po prosvětlení parku už řada Chomutováků volá několik let.

Padne několik stromů a zmizí desítky křovisek. Kukiová ubezpečuje, že půjde pouze o náletové křoviny nebo o stromy v havarijním stavu. Přibýt má travnaté plochy.

V parku má v budoucnu vzniknout také centrum pro rodiny s hřištěm pro děti, ale třeba i atrakcemi pro psy. Magistrát ho chce vybudovat v místě, kde byl vstup na fotbalový stadion.

Naopak obnova betonové fontány v zadní části parku se v dohledné době nechystá. A to přesto, že před několika lety město představilo několik projektů, jak by místo mohlo v budoucnu vypadat. Jenže od té doby nenašlo vhodný dotační titul a tak je projekt prozatím „v šuplíku".

Kromě hlavního parku čeká obnova zeleně také dva menší městské parky Dr.E. Beneše a T.G. Masaryka. Dohromady to představuje částku 3,25 milionu korun. „Dotace z Evropského fondu regionálního rozvoje a Státního fondu životního prostředí by měly zaplatit tři čtvrtiny, zbytek uhradíme z městského rozpočtu," dodal k tomu primátor Jan Mareš.

Práce by měly začít na podzim 2014 a následná péče bude trvat až do roku 2017. Revitalizaci bude provádět firma H-Rekultivace z Černovic.