Řeč je o takzvaném služebním vstupu do nemocnice, kudy vjíždějí a vyjíždějí sanitky. Pacienti i návštěvy ale tudy chodí pěšky do útrob areálu, protože vchod je nejblíž a nejznámější. Nedaleko je také pokladna, kde pacienti platí poplatky.

Od pondělí ale už na tamější vrátnici bude prázdno. řidiči sanitek mají na závoru dálkové ovládání a vrátný už není potřeba. „Jeho agenda, kdy kromě své práce odpovídal i na dotazy příchozích, přejde na na vrátnici polikliniky, kde slouží nepřetržitá služba dvacet čtyři hodiny denně,“ říká Vilém Zeiler, vedoucího provozně technického úseku v chomutovské nemocnici.

Vrátnice je po levé straně při vstupu do budovy polikliniky. Další informace mohou lidé získat na zadním výjezdu z nemocnice u hřbitova.
O změně ve vrátnici informovala sama Krajská zdravotní a.s., která nemocnici vlastní a spravuje, chce tak předejít případným nedorozuměním.
Změna je aktuální, vrátného u služebního vchodu nenajdou lidé už v pondělí. Nemocnice už naplno spustila nový systém parkování ve svém areálu, dálkové ovládání závor u služebního vjezdu je jeho součástí.