Z mostu nad říčkou Hačkou (silnice I/7 vedoucí k hranicím) se totiž skáče nejvyšší bungee jumping v republice.
Most se totiž nad údolím klene ve výšce 62 metrů a vyšší skok na gumě zatím nikde v Česku není. Poprvé si ho mohli zájemci vyzkoušet loni, kdy ho liberecká firma Xtreme Sports začala na mostě provozovat.

Letošní sezona už se pomalu rozjíždí. „Začali jsme v dubnu a lidi už skáčou,“ přikyvuje Jiří Stolín z Xtreme Sports. Přestože počasí se nezdá takovým sportům příliš nakloněné, podle Stolína o zájmu příliš nerozhoduje. „Už jsme tu měli šest lidí v krásném dni a pětadvacet, když poprchávalo. Pořádně se ale sezona rozjede až v červnu a červenci,“ dodává. Zatím se skáče jen v neděli, od června až do září to budou i soboty.

Přestože sedmdesát procent lidí vyhledává most právě kvůli klasickému bungee jumpingu, Stolín upozorňuje také na další adrenalinový zážitek – Keineovu houpačku. Při ní skokana nebrzdí pružné lano, ale rozhoupe ho do kyvadla, kdy prolétá nad zemí rychlostí až 110 kilometrů v hodině. „Pro tandemový seskok je vhodnější než bungee jumping, protože není tak nízký váhový limit,“ poukazuje na jednu z výhod Stolín. Zatímco na klasické gumě je limit 120 kg (i pro dvojici), na houpačce je to tři sta kilo.