Pořadatelské studio získalo šest mistrovských titulů a nespočet dalších medailových umístění.

Chomutovští tanečníci ovládli především dětské kategorie. Mezi nejmenšími brali zlato v sólové disciplíně i v malých skupinách, v kategorii dětí dokonce ve všech čtyřech disciplínách obsadili první i druhé místo vždy zástupci chomutovských tanečních škol. Mistr světa Vítek Lukavec nenechal nikoho na pochybách, že jeho vítězství nebyla náhoda a první místo bral jak v sólové disciplíně, tak v duetu s Denisou Švecovou. Beethoven D.C. EXE tu pobral celkem čtyři tituly mistrů, Taneční škola Stardance získala dva vicemistrovské zářezy.

Mezi juniory už dominovali ostravští tanečníci a tanečnice, ale ani místní se neztratili. V kategorii dospělých pak titul vicemistryň vytančila sestava Jai Ho!, opět z Beethovenu.

„Nešlo o žádné ´rychlé střely´. Do finále nebo těsně pod se dostali lidé, od kterých jsme to čekali, jelikož na závody jezdíme průběžně a víme tedy, jak si kdo stojí,“ uvedla majitelka a šéftrenérka pořádajícího tanečního studia Eva Vlková.

Jak dodala, letošní novinkou byla oficiálně poprvé disciplína MINI sólo a MINI skupina, ve kterých soutěží děti do osmi let. V prvních z nich sklidila zlato Nicol Ješetická, kterou připravovala trenérka Kateřina Bauerová.

„Pyšní jsme například také na malou skupinu v dětech. Celou sezónu se totiž nedařilo, aby bylo jejích sedm tanečníků fit a tak se jim dlouho nedařilo obstát. Teď ale potvrdili roli favorita,“ říká Vlková s velkým uspokojením.

Radost neskrývala také trenérka konkurenční Taneční skoly Stardance Chomutov Pavla Šachová, přestože její svěřenci dosáhli nejvýš na druhá místa.
„Disciplínu disco dance trénujeme pouze okrajově, takže na ty poměry jsme sklidili úspěchy,“ hodnotí. Jak dodala, na výkonech bylo ale znát, že řada soutěžících prodělala v poslední době nějakou nemoc. „Přesto dělaly, co mohly a jako trenér jsem spokojená,“ ujistila Šachová.

Všichni, kdo se na mistrovství umístili do třetího místa, jsou automaticky nominováni na mistrovství světa, které se bude konat v červnu v ostravské ČEZ aréně a Mistrovství světa v Dánsku, kam děti pojedou v říjnu.

Videosestřih chomutovských tanečníků můžete zhlédnout v naší galerii.

Měla jsem strach z jedné holky, ale vyhrála jsem

Minirozhovor s jednou z mistryň republiky - tanečnicí Nicol Ješetickou.

Vyhrála jsi ve své disciplíně MINI. Co se zvlášť povedlo?

Měla jsem strach z převalu (pohyb, při kterém jdou nohy přes hlavu). Spadla jsem, ale nakonec nikdo nic nepoznal. (Udělala z toho provaz, takže vytěžila maximum, podotýká s úsměvem maminka Věra Ješetická)
Měla jsi trému nebo obavu z něčeho?
Trému nemívám, ale měla jsem strach z jedný holky (závodnice z Ostavy). Pořád se na mě vytahovala. Nakonec skončila šestá:)
Je to tvůj největší úspěch?
To je. Taky první.
Co všechno jsi pro něj musela udělat?
Hlavně chodit na tréninky, i o sobotách a nedělích. Někdy cvičení bolí. Ale chodím tam moc ráda.
Jsi s ostatními tanečnicemi ze školy kamarádka?
Když tančíme na soutěžích, tak se na sebe občas tváříme hrozně.
A dostala jsi za vítězství nějakou odměnu od rodiny?
No. Bráška Honza mi blahopřál hned po závodech v hale. Doma jsem pak dostala dort a zákusky.
Pochlubila ses ve škole?
Vzala jsem tam medaile a pohár a celá třída i s paní učitelkou mi tleskali (Nicolka chodí do druhé třídy v obecní škole ve Spořicích).
Copak máš z tělocviku, když tak dobře tančíš?
Jedničku. I z ostatních předmětů.

Video vítězného tance Nicol Ješetické můžete vidět v naší galerii.