Dům u zámku

Omšelý zelený dům se nachází na atraktivním místě v centru města přímo naproti zámku. Je součástí památkové zóny města. Naposledy v něm sídlila pobočka Správy chráněné krajinné oblasti. Stojí v sousedství komplexu, v němž sídlí Apoštolská církev, sbor bez hranic.

Než však do muzea vstoupí první návštěvníci, bude třeba provést na domě řadu oprav. S jeho otevřením se tak nepočítá dříve než za čtyři roky. Ve špatném stavu je střecha a do budovy proniká od základů vlhko. „Na úpravu domu chceme získat dotaci," upřesnila starostka. Projekt se žádostí o dotaci už město zpracovává.

Rekonstrukce

Náklady na rekonstrukci a vnitřní vybavení vedení radnice odhaduje na sedm milionů korun. Roční provoz pak bude stát dva miliony. Až město budovu opraví, začne budovat expozice, které budou rozmístěny v několika místnostech. Přiblíží návštěvníkům jak historii města, tak jeho současnost. Část expozice bude patřit významným osobnostem, jež zanechaly ve městě svou stopu. Další pak představí průmyslovou výrobu od historie porcelánky až po současnost.

Kulturní využití

Město vytvořilo pro hledání využití budovy pracovní skupinu odborníků. Její členkou je také mluvčí města Radka Hodicová, která má muzeum na starosti. „Prostory chceme využívat i pro pořádání výstav a společenských akcí," upřesnila mluvčí. „Všichni členové pracovní komise se už nemohou dočkat, až muzeum otevřeme," dodala.