Tak toto již začíná být vážné. Chomutovskými sociálními sítěmi a fóry letí zpráva o dalším nechutném vystoupení „oprásklého" onanisty, svým chováním tentokrát obtěžoval na Kamenném vrchu. V letošním roce se jedná o několikátý případ, spravedlivému postihu exhibicionisté stále unikají.

Na odpolední procházku s dětmi dvě mladé maminky jen tak nezapomenou. Prožitý šok pomalu střídá zděšení. „Stále myslím na to, co všechno se mohlo stát. Jímá mě hrůza, že by poblíž byly například malé děti," vzpomíná na událost jedna z nechtěných divaček, šestadvacetiletá Renata B. a rozčileně pokračuje, „stalo se to na Kamenném vrchu na cestě k restauraci Eldorádo. Denně tu projde spousta lidí, jezdí policejní hlídky. Nechápu to."

Pikantní na celé věci je průběh a způsob provedení. Žádné čekání mezi stromečky, žádné vyhlížení „oběti". „Nic takového. Představte si situaci, jdeme s kamarádkou a dětmi v kočárcích po cestě, míjí nás cyklista. O pár metrů dále, za zatáčkou, kolo pohozené na zemi, sportovec za lavičkou už pouze v trikotu, v ruce drží svoji nechutnost a směje se jako de..l. Dále nemusím popisovat," líčí oplzlou scénu Renata.

V těchto chvílích kamarádky na nic nečekaly a daly se na útěk. „Po pravdě, já byla tak vykulená a vyděšená, že jsem nebyla schopna ničeho. Nebýt přítelkyně, která chytla mě i kočár a doslova nás táhla, asi bych se tam složila," pokývne hlavou mladá žena.

Prožitou nemravnost obě maminky tedy ustály, jedno ale opomněly. Informovat policii. „Chtěla jsem, ale brání mi strach. Bojím se o syna, o sebe, bojím se, že se s pánem budu muset znovu setkat. Už na facebooku se do mě lidé pustili. Pravděpodobně bych mluvila stejně, kdo si to ale neprožil, neví," obhajuje své rozhodnutí Renata.

Čerstvý případ perverzního chování není bohužel ničím ojedinělým, za poslední půlrok jde o třetí podobný kousek. Když k tomu připočteme nedávné obtěžování malé holčičky na zastávce a pokus o znásilnění na cyklostezce u zooparku, vychází nám alarmující počet „úchylů". Zvláště když se podle tvrzení policie jedná o různé pachatele. „Ze získaných informací o popisech není patrné, že by zmíněné skutky dělal jeden a týž člověk," potvrzuje policejní mluvčí Marie Pivková.

Narůstající číslo hlášených obscénností znepokojuje i městské strážníky. „Bohužel to vidíme a snažíme se tomu zabránit. Provádíme důsledné denní kontroly všech kritických lokalit, okamžitě také reagujeme na sebemenší podněty z terénu i diskuzních fór," říká jejich zástupce Petr Zálešák a zároveň připomíná, „je důležité, aby se ženy nebály celou věc nahlásit. Šance na dopadení se potom mnohonásobně zvyšuje."