28. ledna 2011 v noci pustil mladík z Jirkova ve svém bytě plyn, založil požár a následně skočil z balkonu v šestém patře panelového domu. Dvacet lidí tehdy muselo opustit své byty. Prasklé topení navíc pak vytopilo polovinu domu. 

Hlavním dějištěm byl byt 1+1 v šestém patře, který obýval tehdy 22letý Jiří R. 

„Byla jsem u počítače a krátce po půlnoci slyšela ze sousedního bytu nějaké praskání. Vykoukla jsem z okna a dole viděla ležet tělo,“ popsala začátek děsivé noci tehdy 66letá paní Mocková, sousedka z patra. Za chvíli se prý ozvala rána a ze sousedního okna se začal valit dým. „Vzbudila jsem manžela, zavolala hasiče a policii a utíkali jsme dolů. Bylo to hrozné, báli jsme se, že to bouchne.“

Manželé Mockovi byli jedni z posledních, kteří použili výtah. Další nájemníci utíkali ven po schodišti. 

Hasiči museli evakuovat dvacet lidí, původně pro ně měli připravený i autobus. Lidé se ale rozešli k příbuzným. V tu chvíli ještě nikdo nevěděl, že požár měl daleko hrůznější rozměr. Hasiči totiž až při zásahu našli na druhé straně domu, pod balkony, tělo zmíněného mladíka. Pád z šestého patra nepřežil. Původně si mysleli, že chtěl uniknout plamenům. Jenže vnitřek bytu napověděl tomu, že mladík všechno zinscenoval sám. Vyšetřovatelé našli dvě ohniska požáru a puštěné kohoutky u plynového sporáku.