„V současné době to vypadá na definitivní ukončení činnosti kapely," potvrdil Chomutovskému deníku kytarista Roman Knop. „Patřila Davidovi, bylo by neuctivé pokračovat." Nejpravděpodobnější je, že zbylí členové skupiny přejdou do jiných kapel.

Poslední koncert

Kapela měla na 12. září naplánované vystoupení v rámci malého festivalu Indian Summer Open Air, který se bude konat v atriu chomutovské SKKS. „Nejspíš ho ještě odehrajeme a vystoupení věnujeme Davidově památce," dodává Knop.

Výsledky pitvy policie tají

David Weingartner, kterého znali díky talentovým soutěžím lidé v celé republice, se utopil v Chomutovce. V sobotu ráno jeho tělo v korytě našel kolemjdoucí a zavolal záchranáře a policisty. Oživit se ho už ale nepodařilo.

V říčce je málo vody, spekuluje se proto o tom, zda zpěvák nebyl opilý a do říčky nespadl ze zdi na břehu. „Ani my nevíme, co přesně se stalo," krčí rameny Knop. „Musíme počkat na výsledky vyšetřování."

Jenže policisté jsou na informace skoupí, přestože výsledky soudní pitvy už mají. Ta podle mluvčí Marie Pivkové prokázala, že se zpěvák opravdu utopil. „Další informace novinářům sdělovat nebudeme," odbyla další dotazy. Cizí zavinění už dříve policie vyloučila.