V rámci sportovní akce nezapomněli organizátoři ani na pomoc druhým. „Za každý gól přispějeme na koupi vozíku pro florbalistu Jana Hamáka z oddílu Meteor Plzeň, který nemá to štěstí jako my, a pokud chce hrát florbal, musí na vozíku,“ informuje o charitativní akci Milan Märc, ředitel DDM Chomutov.
Příspěvky budou nejspíš různě vysoké. Přispívat budou totiž sami střelci gólů. „Pokud tedy dá gól malé dítě, může jít o korunu, pokud branku vstřelí dospělý, může to být klidně tisícovka,“ informuje Märc.

Pokus o rekord se uskuteční již tento pátek od devíti hodin v městské sportovní hale. Přijít se tedy mohou podívat všichni zájemci. Pokud se nechtějí do pokusu o překonání rekordu přímo zapojit, budou moct na křeslo Jana Hamáka přispět i na místě.

Organizátoři akce ještě žádají všechny, kdo mohou, aby přispěli na samotnou organizaci akce. „Do této chvíle se nám ještě nepodařilo získat plně finanční prostředky na zajištění turnaje,“ vysvětluje ředitel Domu dětí a mládeže. V tomto případě to znamená zaplacení pronájmu sportovní haly a zaplacení komisařů agentury Dobrý den, kteří musí tento rekord oficiálně potvrdit.