Lucie Nováková (26) ladí formu na mistrovství světa v točení piva. „Trénuji v podstatě každý den několik hodin - v práci. Kritickým publikem jsou mi naši hosté a kamarádi. Kromě toho ještě v průběhu října absolvuji ostrý trénink v Pivovarské škole v Praze,“ podotýká k tomu Lucie. Vedle rukou ale také trénuje jazyk – piluje angličtinu.


Jedeme s tebou


Ta se jí na břehu Temže bude hodit. Stejně tak jako podpora fanoušků, do Anglie si totiž poveze nejspíše celý fanklub. „Podpora okolí mě hrozně těší a zároveň je mým hnacím motorem. Fan klub tvoří hlavně naši hosté, kteří se mě už začínají ptát, jak se chystám do Londýna. Prožívají to a někteří dokonce chtějí jet se mnou,“ směje se Lucie.

Zároveň přiznává, že konkurence bude veliká. „Mám ze své účasti na světovém finále přirozeně respekt. Úspěchem je vlastně již samotná účast v londýnském klání, ale určitě chci být co nejlepší a dělám pro to maximum.“

Světové mistrovství má vybrat toho, kdo nejlépe natočí ležák Stella Artois. Je spíše doménou žen, loni ho vyhrála Novozélanďanka, Češka Barbora Hebrová byla čtvrtá. Bylo to nejlepší české umístění v historii, Lucie Nováková se ho pokusí ještě vylepšit.