Promění se v odpočinkovou zónu s otevřenou galerií. Podobu náměstí navrhl žák kadaňské průmyslovky David Šmíd, který po maturitě pokračuje ve studiu architektury na ČVUT.

„Vítěz výběrového řízení zahájí práce na vybudování nového náměstí v říjnu, hotové by mělo být na konci června příštího roku. Náklady jsou předběžně stanoveny na zhruba 20 milionů korun. Vysoutěžená cena bývá nižší. Například u revitalizace sídliště E jsme se dostali na 75 procent předpokládané ceny," uvedl kadaňský starosta Jiří Kulhánek.

Vedle galerie pod širým nebem přibude na náměstí hřiště na pétanque, kašna, posezení na schodech či šachovnice mezi lavičkami. „Rozhodli jsme se stavět přes zimu, abychom co nejméně omezili majitele provozoven v lokalitě. Lidé nepřijdou ani o parkovací místa. Původní sice zaniknou, nahradíme je ale deseti příčnými stáními, a to ve vhodnějším místě.," doplnil starosta.

Na náměstí se po letech vrátí i socha císaře a reformátora Josefa II., jednoho z nejdůležitějších panovníků evropského osvícenství. Šmíd chtěl sochu kolorovat, jeho řešení se však představitelům města zdálo příliš extravagantní.

Vybudování Studentského náměstí naváže na nedávno dokončenou revitalizaci Löschnerova náměstí. Práce na úpravách náměstí, jež připomíná kadaňského rodáka a zakladatele lázeňství Josefa Löschnera, skončily v květnu.

Prostor kolem kostela sv. Anny se proměnil v odpočinkovou zónu. Místo, kde dřív stála benzinová pumpa, je dnes rozkvetlým parkem s posezením a kašnou ve tvaru vany. Investici za 13,8 milionu korun město částečně uhradilo z dotačního programu ROP Severozápad. Náměstí se rozdělilo na čtyři místa s parčíky, na cestách se podařilo obnovit historickou dlažbu, doplnil se mobiliář. Löschnera nyní připomíná i pamětní kámen s deskou. S revitalizací město začalo před rokem.