Předposlední červencový víkend patří na Chomutovsku již tradičně kadaňskému hudebnímu festivalu Vysmáté léto. Pestrý víkend nabitý různými druhy akcí proto tentokrát nečekejte. Pro ty, kteří se však do Kadaně nechystají, přináší Chomutovský deník alespoň pár tipů, jak si užít víkend. Ti, kteří ještě váhají, zda se v sobotu do Kadaně vydat, možná přesvědčí zajímavý program Vysmátého léta.

Vysmáté léto

Devátý ročník festivalu Vysmáté léto opět láká na řadu zvučných jmen. Hlavní hvězdou bude taneční skupinu Kosheen. V pozadí zájmu ale jistě nebude rockové Die Happy s Martou Jandovou u mikrofonu či Čechomor, slovenského Slávika Riša Müllera, MIG 21, Chinaski, Horkýže Slíže, Ine Kafe, Debbi a další. Přebíhat budete moct mezi třemi pódii, dvěma hudebními a jedním divadelním.

Vstupenky na místě budou stát 700 korun. Děti do 125 cm mají ovšem vstup na akci zdarma a držitelé ZTP zaplatí na místě 350 korun. K dispozici jsou také VIP vstupenky za 1350 korun, které lze zakoupit pouze v síti ticketstream.Předprodeje jsou v infocentrech Kadaň, Chomutov, Klášterec, Žatec, Most, Louny a také v síti Ticketstream.

Tak jako v loňských letech je festival vhodný také pro rodiny s dětmi. Pro nejmenší bude opět připraven dětský koutek.

Podrobný program:

Kapela Kosheen, kteří získali dvě nominace na Brit Awards, patří k britským kapelám nejčastěji vystupujícím v České republice.Hlavní scéna
10:00 - Hot Pants
11:20 - Koblížci
13:00 - Debbi
15:00 - MIC 21
17:00 - Čechomor
19:00 - Richard Müler (SK)
21:00 - Chinaski
23:00 - Kosheen (UK) - foto vpravo

Hradní scéna
10:35 - Kencore passa
12:10 - Zakázaný ovoce
14:00 - X-LEFT to die
16:00 - Pipes and pints (CZ,US)
18:00 - Ine Kafe (SK)
20:00 - Die Happy (DE)
22:00 - Horkýže slíže (SK)

Divadelní scéna
14:00 - Čarodějnice (Divadlo Repete)
14:20 - Vojtaano
14:40 - Navenek
16:00 - Xavier Baumaxa
18:00 - Kázání otce Omnibuse o hříchu (Divadlo Repete)
18:20 - Vojtaano
18:40 - Škola hříchu (Divadlo Repete)
20:00 - Yellow Sisters

Letní noc ve Strupčicích

Pokud se do Kadaně nechystáte, můžete vyrazit do Strupčic. Ve zdejším sportovním areálu je připravena akce s názvem Letní noc. Ani zde nebude chybět hudba. K tanci i poslechu bude připravena zahrát skupina Exa těšit se můžete také na travesti show. Začíná se již ve 20:30 hodin a za vstup zaplatíte 75 korun.

Hawai párty

Pokud si chcete připadat jako na slunečné Hawai, pak vyrazte kousek za hranice Chomutovska, do Hory svaté Kateřiny. V Horském domově na náměstí Pionýrů se zde od 21:00 hodin koná zábava v hawaiském stylu, kde o hudbu a tanec nebude nouze.

K sousedům na dostihy

Soutěž o královnu a princeznu hipodromu.Pokud chcete sobotní den strávit zcela netradičně, pak se vydejte k sousedům na mostecký Hipodrom. Zde se od 13:00 hodin můžete těšit na krásu koní. Koná se zde Velká mostecká cena steeplechase. Kromě samotných dostihů se můžete těšit na tradiční soutěž o nejlepší klobouk, chybět nebudou ani dětské atrakce, jízdy na koních a anketa o zajímavé ceny. Vstupné stojí 50 korun. Děti do 140 centimetrů a lidé s průkazem ZP mají vstup zdarma.

Velice kulturní neděle v Jirkově

Pokud ještě nevíte, jak strávit příjemnou neděli, pak se po 14 hodině vydejte do Kludského zahrady. Slavnostně zde bude zakončen mezinárodní dobrovolnický workcamp v zahradě Kludského vily, kde se předají dokončené herní prvky přírodního hřiště. Těšit se můžete na Hynkovo poetické divadlo, Paradise jazz bnad, ale i vystoupení účastníků workcampu. Děti si jistě užijí jízdu na koni. Vstupné je zdarma.