Květinová prodejní výstava, kde si příchozí budou moci nakoupit pestrobarevné letničky, trvalky, okrasné dřeviny a potřeby pro zahrádkáře, začne ve 14:00 hodin a potrvá až do večera. Při procházení kolem barevných trsů květin si příchozí budou moci dopřávat doušků kávy latte a i jinak připravené čerstvé a kvalitní kávy.

Samotný ples bude slavnostně zahájený ve 20:00 hodin a očekává se, že mnoho volných míst nezbude.

„Loni jsme náš jarní bál pořádali prvně a setkal se s velkým úspěchem. Byl úplně vyprodaný. Letos tedy počítáme, že bude ještě větší a podle toho jsme připravili také program," nastínila starostka Sabina Čadková.

Atmosféru v netypických prostorách podtrhne vystoupení břišních tanečnic, Taneční školy Stardance a promenáda v plavkách. Hosté se mohou těšit také na bohatou tombolu. Tím hlavním bude na Květinovém plese křest nové pískovcové dlažby, který proběhne za přítomnosti hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové.

Květinové plesy navazují na dávnou tradici, kdy bylo město Výsluní vyhlášené pořádáním plesů. „Zjistili jsme v kronice, že se poslední konal někdy před čtyřiceti lety, a tak jsme se rozhodli, že plesy obnovíme," dodala starostka.

Zajímavostí je, že se tyto bály konají jako jedny z mála mimo obvyklou plesovou sezónu. „Chtěli jsme mít něco zvláštního a jarní Květinový ples ve Výsluní je široko daleko jediný," vysvětlila Sabina Čadková.