Kriminalisté na místě pracovali celou neděli a vrátili se tam i v pondělí, v úterý je ale budova uvolněná pro další práci. „Ohledání na místě skončilo, objekt jsme předali Městské správě sociálních služeb,“ uvedla mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Vyšetřování ale dosud neskončilo, o jeho průběhu chce policie informovat na tiskové konferenci ve čtvrtek.

Událost policie vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

Z původně 35 klientů Kavkazu většina skončila v péči okolních nemocnic. V současnosti tam zůstávají poslední čtyři muži, ostatní jsou rozmístěni po dalších třech vejprtských domovech pro postižené osoby.

V kritickém stavu se stále nachází pacient v chomutovské nemocnici. „Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení je napojen na plicní ventilaci,“ informoval mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. „Muž ošetřený s popáleninami je naopak v dobrém stavu, zatím na lůžkovém oddělení chirurgie zůstává,“ dodal. Další pacient je na standardním lůžku interního oddělení a poslední na jednotce intenzivní péče v Kadani. Během dneška má být přeložen na interní oddělení.

Vejprty čekají na psychology, protože si je stav klientů žádá. „Na některé klienty to začíná dopadat, ptají se, ´kde je Jaroušek´. Nechceme nic zanedbat,“ uvedla starostka Jitka Gavdunová. „Ti, kteří tu byli na začátku s hasiči, už jsou pryč, další ale povolá kraj. Budou tu ve středu, jedná se jen o tom, kolik jich bude a na jak dlouho,“ doplnila.

Požár vypukl v neděli 19. ledna

Během úterý vyhořelou budovu, kterou uvolnili vyšetřovatelé, prověří statik a následně může začít sanační práce. „Na obnově bychom mohli začít pracovat už ve sředu,“ doufá starostka. Výši škod si netroufá odhadovat. „Je to dobře postavená budova s dobrými základy, stavěli ji Němci. Ale netušíme, co tam kromě ohně napáchala voda,“ dodala.

Město také ve čtvrtek očekává příjezd německého velvyslance, který by měl řešit oboustranně lepší spojení hasičů. Ačkoli jsou totiž Vejprty u hranic s Německem, kvůli byrokracii německé jednotky nedorazily.