Kriminalisté na místě pracovali celou neděli a vrátili se tam i v pondělí, v úterý je ale budova uvolněná pro další práci. „Ohledání na místě skončilo, objekt jsme předali Městské správě sociálních služeb,“ uvedla mluvčí krajské policie Alena Bartošová. Vyšetřování ale dosud neskončilo, o jeho průběhu chce policie informovat na tiskové konferenci ve čtvrtek.

Událost policie vyšetřuje jako trestný čin obecného ohrožení z nedbalosti.

Vedoucí domova Kavkaz Petr Vagaši.
Vedoucí domova ve Vejprtech: Je to, jako by každému odešlo osm dětí

Z původně 35 klientů Kavkazu většina skončila v péči okolních nemocnic. V současnosti tam zůstávají poslední čtyři muži, ostatní jsou rozmístěni po dalších třech vejprtských domovech pro postižené osoby.

V kritickém stavu se stále nachází pacient v chomutovské nemocnici. „Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení je napojen na plicní ventilaci,“ informoval mluvčí Krajské zdravotní Ivo Chrástecký. „Muž ošetřený s popáleninami je naopak v dobrém stavu, zatím na lůžkovém oddělení chirurgie zůstává,“ dodal. Další pacient je na standardním lůžku interního oddělení a poslední na jednotce intenzivní péče v Kadani. Během dneška má být přeložen na interní oddělení.

Vejprty čekají na psychology, protože si je stav klientů žádá. „Na některé klienty to začíná dopadat, ptají se, ´kde je Jaroušek´. Nechceme nic zanedbat,“ uvedla starostka Jitka Gavdunová. „Ti, kteří tu byli na začátku s hasiči, už jsou pryč, další ale povolá kraj. Budou tu ve středu, jedná se jen o tom, kolik jich bude a na jak dlouho,“ doplnila.

Požár vypukl v neděli 19. ledna

Během úterý vyhořelou budovu, kterou uvolnili vyšetřovatelé, prověří statik a následně může začít sanační práce. „Na obnově bychom mohli začít pracovat už ve sředu,“ doufá starostka. Výši škod si netroufá odhadovat. „Je to dobře postavená budova s dobrými základy, stavěli ji Němci. Ale netušíme, co tam kromě ohně napáchala voda,“ dodala.

V domově pro mentálně postižené den po požáru stále pracovali policisté a hasiči. Na snímcích jsou starostka obce, dobrovolný hasič z Vejprt, který byl na místě jako první a vedoucí domova.
Přeživší požáru ve Vejprtech domov opustit nechtějí. Jeden bojuje stále o život

Město také ve čtvrtek očekává příjezd německého velvyslance, který by měl řešit oboustranně lepší spojení hasičů. Ačkoli jsou totiž Vejprty u hranic s Německem, kvůli byrokracii německé jednotky nedorazily.

Tragický požár ve Vejprtech na Chomutovsku
Je to šílené. Kluky jsme znali, smutní po požáru lidé z Vejprt